Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Problem z tytułami linków w menu

Autor Wiadomość
Napisane: 18.01.2013 [18:14]
zibi
Twórca tematu
Witam,
mam problem z menu glownym jak i submenu na stronie nad którą aktualnie pracuję, niedawno rozpocząłem zabawę z typo3 wiec możliwe że coś mi umknęło, zatem proszę Was o pomoc.
Mam stronę wielojęzyczną (domyślny polski L:0, oraz angielski L:1), wraz z wtyczką RealUrl(+ RealUrl: Clear Cache) strona chodzi dobrze, w sensie treść się zmienia wraz ze zmiana języka strony, linki są dobrze generowane(zazwyczaj) ale Tytuły pozycji w menu już nie... przykładowo jestem na głównej, pod storna Kontakt ma tłumaczenie ang. Contact i bedac na głownej z domyslnym językiem Polskim, przełączam się na jezyk angielski, do linku dodaje się ładnie "en/" w menu pojawia się pozycja Contact z poprawnym linkiem (en/contact/) zaś jeśli wejdę na jakąś pod stronę która nie ma tłumaczenia tytuły wszystkich linków sa w jezyku polskim podczas gdy ich linki sa poprawne (angielskie)... Gdzie mogę ustawić aby tytuly linkow były generowane zgodniw z wybranym jezykiem niezaleznie od tego czy dana podstorna ma tłumaczenie czy też nie ma ? czy może nie da się tego ustawić ?
Pozdrawiam
Jakub
Napisane: 19.01.2013 [00:14]
Imp
Tak na szybko jak przeczytałem przychodzi mi na myśl konfiguracja języków.
Zobacz w dokumentacji, TS Ref, jakie możliwości dają te dwie opcje:

TYPOSCRIPT
config {
  sys_language_mode = 
  sys_language_overlay = 
}

IMP