Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Dwa korzenie systemu na jednej stronie?

Autor Wiadomość
Napisane: 04.12.2012 [13:20]
tenma
Twórca tematu
Witam! Tym razem mam pytanie do Typo3. Skonczylem juz robic wyglad strony, wiec przyszla pora na wielojezycznosc.

Mam juz wersje DE, wiec teraz chcialbym zrobic wersje ENG. Problem w tym ze z Typo3 ciagle jestem zielony gdyz ostani miesiac bawilem sie uzywajac tylko CSS do podrasowania wygladu mojej strony. Oczywiscie w Backendzie mam to drzewko strony ktore jest odpowiedzialne za uklad strony. Ale da sie moze zaczac na tej samej stronie calkiem nowe drzewko od ktorego zaczne ukladac wersje ENG? Po prostu zrobil bym to w ten sam sposob co wersje DE z tym ze oczywiscie po angielsku, a natepnie umiescil na stronie 2 przyciski ktore zmienialy by po prostu wersje ENG/DE. Moglbym zrobic specjalnie calkiem nowa strone i zamiast www.stronaDE.de dac www.stronaENG.de jednak wolalbym by obie znajdowaly sie na jednej stronie czyli np. www.strona.de/englisch i www.strona.de/deutsch.

PS. Probowalem juz przerobic pare pomniejszych tutoriali ale to jest opisane zbyt skomplikowanie biorac pod uwage ze nie znam w ogole Typo3 a bylo to podawane w TS icon_wink.gif Zas rozszerzenie "Language Selection" i Static Info Tabeles na razie nie bardzo mam jak przetestowac gdyz jest problem ze strona typo3.org i nie da sie tego pobrac.

Ma ktos jakis pomysl jak to zrobic bez uzywania TS'u?

Pozdrawiam
Napisane: 06.12.2012 [07:50]
tomkraw1
admin
Jeśli będziesz miał wszystkie albo prawie wszystkie strony przełożone na oba języki to wystarczy jedno drzewko. Zacznij od tego opisu http://www.training-typo3.com/2008/12/15/typo3-multi-language/.

pozdrawiam
Tomek
Napisane: 06.12.2012 [09:05]
tenma
Twórca tematu
Problem w tym ze nie mam TempplaVoily. A podczas jej instalacji wywala mi blad ;/

[Ten temat był edytowany 1 razy. Ostatnio 06.12.2012 o 09:06.]
Napisane: 06.12.2012 [09:45]
tenma
Twórca tematu
Dobra zainstalowalem to Static info tables oraz sr_language_menu . Zrobilem sobie dodatkowy jezyk angielski. Nastepnie dodalem w jednej podstronie tlumaczenie dla jednego newsa. Skonfigurowalem(a wlasciwie to tylko przekopiowalem z innej strony) szablon ze strony ROOT'a. I teraz faktycznie wszystko dziala. Szczerze mowiac to nawet nie wiem jakim cudem gdyz po prostu wkopiowalem na slepo to co ktos napisal. Ale to mnie nie interesuje icon_wink.gif Mam juz ostatnie pytanie. Da sie jakos zrobic dwujezyczne newsy? Musze zrobic do tego specjalnie nowy folder? Gdyz jakos nie moge przekopiowac tych newsow ktore juz mam na angielski. Poza ta jedna rzecza to juz wszystko ladnie dziala.

[Ten temat był edytowany 1 razy. Ostatnio 06.12.2012 o 09:45.]
Napisane: 06.12.2012 [09:58]
tenma
Twórca tematu
Dobra i z tym sie juz uporalem icon_wink.gif Temat zamykam