Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

FCE - funkcjonalność tłumaczenia taka jak przy standardowych content elementach - możliwe?

Autor Wiadomość
Napisane: 22.09.2010 [10:59]
sim_co
Twórca tematu
Witam,

Zastanawiam się czy jest jakieś rozszerzenie, konfiguracja, która by pozwalała na osiągnięcie funkcjonalności tłumaczenia ze standardowych content elementów dla FCE (TV). Chodzi o to, żeby pojawiły się takie flagi z tekstem 'Utwórz kopię tłumaczenia...'. W obecnej funkcjonalności trzeba stworzyć osobną kopię FCE dla każdej z wersji.

Jeszcze mam pytanie odnośnie ukrywanie elementów, kiedy brak tłumaczenia.

Dla stron wiem, że jest
Install Tool -> 'hidePagesIfNotTranslatedByDefault' => TRUE
a co dla content elementów, FCE?

Ostatnia kwestia - jest wiele etykiet, które często się powtarzają w serwisie niezależnie od rozszerzenia np: 'dalej', 'wróć' itd.
Czy można zaprzęgnąć w jakiś sposób do tego 'Static Info Tables', tak żeby redaktor mógł edytować labelkę 'dalej' dla wszystkich wersji językowych?

Pozdrawiam.

[Ten temat był edytowany 1 razy. Ostatnio 22.09.2010 o 12:32.]

simcode.pl
Załącznik

screen.jpg (Typ pliku: image/jpeg, Rozmiar: 85.61 kilobajty) — 259 pobrania
Napisane: 22.09.2010 [12:50]
biesior
admin
Odnośnie pierwszej części: FCE nie korzystają z domyślnego sposobu tłumaczenia treści, nie wiem czemu... conajwyżej można w ustawieniach DS pomieszać, wówczas np. w każdym FCE będą dostępne alternatywne pola dla każdego języka.

Nie pamiętam szczegółów, ani nie znam najnowszej sytuacji jako, że od dawna nie robiłem w TV nic lokalizowanego, ale ostatnie wnioski można wysnuć po przejrzeniu wyniku z google'a

TYPO3 Certified Integrator | TYPO3 Społeczność Polska

prv: ['] waiting for the miracle, for the miracle to come
Napisane: 22.09.2010 [13:52]
mushroomhead
użyj może wtyczki db_ttv Template für TemplaVoila
Raczej nie ma jej jako takiej w TER, ale ściągnij cała instalkę ze strony http://www.t3net.de/
Tam jest całe demo, wiele różnych FCE w oparciu o YAML wiec po zainstalowaniu zobaczysz czy to o to chodziło. U mnie po wybraniu "Localization view" te flagi były przy poszczególnych FCE.
Napisane: 22.09.2010 [13:55]
sim_co
Twórca tematu

użyj może wtyczki db_ttv Template für TemplaVoila
[...]

Dzięki - wolną chwilą rzucę okiem icon_smile.gif

simcode.pl