Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Problem po przeniesieniu

Autor Wiadomość
Napisane: 18.05.2014 [02:20]
mattix92
Twórca tematu
Witam, zmieniałem hosting z home.pl na linuxpl.com i mam obecnie następujący problem ze stroną nadziejarodzinie.org.pl

Linki nie działają, przy próbie kliknięcia niestety ucina mi ukośniki, bądź zamienia nazwy. Niestety nie jestem w stanie sam sobie poradzić, ale na pewno znajdzie się tu jakiś magik, który będzie wiedział co uczynić, aby było dobrze.

Home.pl PHP 5.2
Linuxpl.com PHP 5.3
Napisane: 18.05.2014 [22:38]
zigzag
admin
Cześć Mattix.
W pierwszej kolejności sprawdź w twojej konfiguracji TS baseURL lub absRefPrefix, jeśli jest ich brak to dodaj tą ostatnią w takiej postaci do głównego szablony TS Setup:
config.absRefPrefix = /

Druga sprawa to to o czym napisałeś, system funkcjonował na home.pl
Najczęściej w tej sytuacji do systemu są wprowadzane zmiany, znajdziesz na forum. Postaraj się je cofnąć lub najlepiej zaktualizuj system do najnowszej wersji w swojej gałęzi.

Pozdr.
Napisane: 19.05.2014 [00:49]
mattix92
Twórca tematu
Moja konfiguracja TS dla strony nadziejarodzinie.org.pl

page = PAGE
page.10 = USER
page.10.userFunc = tx_templavoila_pi1->main_page
page.10.disableExplosivePreview = 1

page.config.simulateStaticDocuments = 0
page.config.tx_cooluri_enable = 1
page.config.baseURL = http://nowa.nadziejarodzinie.org.pl/
page.config.redirectOldLinksToNew = 1

TYPO jest wersji 4.4.6

Wybacz za ewentualne niezrozumienie z mojej strony, ale ja dostałem już gotowy system, który był postawiony, tylko zmienił się administrator strony. Także jeśli można to bardzo cię proszę o wyjaśnienie w wersji jak dla totalnego nieuka.

[Ten temat był edytowany 1 razy. Ostatnio 19.05.2014 o 00:56.]
Napisane: 21.05.2014 [18:32]
tomkraw1
admin
Zakładam, że zrobiłeś backup serwisu i przekierowałeś DNS. Jeśli domena jest ta sama i backup zrobiłeś pełny to powinno grać bez zmian.
Jak backup był zrobiony?

pozdrawiam
Tomek
Napisane: 24.05.2014 [00:43]
mattix92
Twórca tematu
Backup był full robiony przez linuxpl, co zrobili naprawdę solidnie i tutaj absolutnie nie mogę mieć do nich żadnych zarzutów. Tak przekierowałem tylko DNS. Obecnie niestety nawal mi menu na TS, które po nadaniu PID z listą podstron, on sobie wybiera zupełnie inne, losowe strony do menu co można zobaczyć na tej podstronie www.wolnastrefa.pl. Menu po prawej stronie korzysta z zupełnie innych PID'ów niż te które ma ustawione w TS.