Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Import treści do TYPO3

Autor Wiadomość
Napisane: 16.07.2013 [13:15]
zibi
Twórca tematu
Witam,
jestem obecnie w trakcie przenoszenia sporej witryny z jakiegoś "autorskiego" CMS'a, napotkałem wiele problemów, ale 2 z nich nie mogę rozwiązać i prosiłbym Was o pomoc.
1) Pierwszym problemem jest fakt ze jeśli przenoszę jakieś rekordy(powiedzmy do tabeli pages) z ustawionym polem "deleted", to w BE nie ma żadnego elementu w koszu - poszukałem trochę i ponoć to wina tego że używam wtyczki Workspaces, wie ktoś jak to rozwiązać ?

2) Drugim problemem jest problem występujący przy przenoszeniu niektórych elementów wtyczek - obecnie problem mam z mapami google - a mianowicie przeniesiony element nie działa do czasu aż nie wejdę w niego w BE i nic nie zmieniając klikne zapisz - wtedy to pole "l10n_diffsource" wypełnia się i element jest w pełni widoczny i funkcjonalny w FE. Zatem moje pytanie brzmi jak mogę wypełnić to pole na etapie importu danych ? Narazie jest takich treści ok. 20-30 więc powiedzmy że można to zrobić ręcznie, ale jeszcze musze sporo zaimportować i jak natrafię na taki problem powtarzający się powiedzmy w 300 rekordach to już będzie gorzej ;/
Edit:
zauważyłem ,iż w tym polu przetrzymywany jest plik *.bin z serializowanymi danymi odnośnie nie wszystkich pól tabeli : "a:35:{s:5:"title";N;s:13:"tooltip_title";N;[...]" - a:35 - 35 pól opisanych wewnatrz zbioru, s:5 - ilość znaków frazy "title" itd. z prawie każdym innym polem tabeli... wygenerować to sie da, tyle że jak to zapisac do pliku *.bin a pozniej wrzucić do sql ?
Edit 2:
Udało mi się wrzucić treści do tego pola, te wrzucone są identyczne z tymi generowanymi przez typo, jednak mimo to wtyczka nie działa jeśli element nie jest zapisany przez BE. Jakieś pomysły ?
Pozdrawiam i prosze o w miarę możliwości szybką odpowiedź
Jakub

[Ten temat był edytowany 2 razy. Ostatnio 16.07.2013 o 14:56.]
Napisane: 18.07.2013 [13:44]
tomas
1) Jeśli rekordy są oznaczone jako deleted to nie znajdziesz ich w koszu. Kosz to jest dodatkowa wtyczka.
Napisane: 18.07.2013 [13:46]
tomas
2) Z tego co wiem to w przypadku, gdy nie tłumaczysz rekordów to to drugie jest niepotrzebne i powinno działać. Zwróć uwagę czy hidden i deleted na pewno jest ustawione na 0.
Napisane: 18.07.2013 [15:47]
zibi
Twórca tematu
Dzieki wielkie za odpowiedź.
1) w takim razie musze ogarnac jak zaimportować rekordy aby pojawialy sie w koszu, bo niestety ale nie moge ich pominąć ;/ jakby ktoś miał jakiś pomysł na to byłbym wdzięczny
2) Poradzilem sobie z tym, jak sie okazało przycyzną były białe znaki w nazwach map i adresów, przez co javascript wywoływał funkcje mającą białe znaki w nazwie... Nie wiem kto i po co uzaleznia nazwy funkcji js od danych wprowadzonych przez usera, no ale ważne że chociaż to działa icon_wink.gif