Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Brak możliwości zarządzania po zalogowaniu

Autor Wiadomość
Napisane: 20.05.2013 [17:02]
stygma
Twórca tematu
Witam

Pracownicy hostingu przenieśli pliki strony na inny dysk/serwer, wiem, bo podobny problem miałem z inną stroną, tyle, że tamta nie działała wcale, a w tej chwili typo3 wyświetla zawartośc strony, mogę zalogować się jako admin, ale panel po zalogowaniu wyświelany jest, jakby pliki grafiki i skrypty znajdowały się pod innym adresem, w innym katalogu. Nie działa klikanie na linki i nie ma grafiki.

Usunąłem pliki temp_ z typo3conf, ale nic to nie dało.

Na pretensje do właściciela hostingu jest za późno - te przenosiny były jakieś pól do roku temu, nie sprawdzałem działania BE - bo "się wyświetlało" poprawnie.

Co mogę zrobić bez uszkodzenia bieżącej strony, czy nowej instalacji typo3?
Nie pamiętam wersji ale raczej niska - sprzed 3-4 lat (sądząc po datach plików).

pozdrawiam stygma
Napisane: 21.05.2013 [10:09]
kss

Spróbuj w typo3conf/localconf.php odszukać i zmienić a jak nie ma to wstawić:

PHP
$TYPO3_CONF_VARS['BE']['compressionLevel'] = 0;

=======================================
t33k
Napisane: 21.05.2013 [21:54]
stygma
Twórca tematu
Dzięki za pomoc.

Pojawiły się ikony przy pozycjach menu administratora, ale nic więcej. Strona wyświetla ramkę (poniżej menu, jak bez css, bo właściwie css nie działa...) z powitalnym tekstem domyślnym przy logowaniu "About Typo3", czy jakoś... - z opisem pozycji menu.

"Odnalazłem" wersję - 4.4.2

Edith:

Po chamsku skopiowałem nazwy plików (nazwa_pliku-xxxhashxxx) *.css i *.js ze źródła strony i zmieniłem ich odpowiedniki (swfupload, md5, common itp) w ../typo3temp/compressor na te nazwy.

Panel admina jest teraz widoczny "normalnie".
Po zalogowaniu nie mogę edytować istniejących stron ani dodawać nowych, nie mogę zmieniać uprawnień - po zmianie i przeładowaniu strony wszystko wraca do stanu przed zmianą.
Nie mogę rozwijać menu Page - podstron drzewa strony, ale mogę rowijać takie menu np. w Admin Tools/Configuration - więc to nie javascript.

Menu Admina działa z wyjątkiem

User Tools:
task center
user settings

Admin Tools:
User admin
Log
Reports

Help:
typoscript help

po kliknięciu nie jest wyświetlane w prawej ramce nic.

Wygląda (z wyjątkiem menu help, które temu zaprzecza), że mam problem z uprawnieniami.
Sprawdziłem uprawnienia do katalogów - są takie, jak w README instalacji.
Stawiam na nazwę grupy/właściciela i "all", czy "nobody".

Nie jestem pewien, czy to było przy instalacji Typo3, ale wydaje mi się, że gdzieś w installtool można było podac nazwę użytkownika, ale nie pamietam, czy właściciela, czy "wszyscy". Wydaje mi się, że wpisywałem użytkownika nobody, czy własciciela na poprzednim serwerze, ale nie jestem pewien, czy nie mylę z inną stroną...

Generalnie w tej chwili panel admina wygląda, jakby był odpalany z jakiejś poprzedniej (ostatniej przed przeniesieniem plików?) sesji. Szukałem w bazie nazw, czy hash-y plików, które ładuje typo3/index.php, ale znalazlem je w dwóch tabelach z informacją o błędzie - "nie znaleziono", nie wiem skąd bierze je template logowania BE.
Mam też na tym Typo3 poprzednio skonfigurowanego użytkownika w grupie "editors", kiedy próbuję zalogować sie na konto edytora, nie jest wyświetlane nic - szare tło panelu, ale już mi się nie chce kopiować plików *.js z ostatniej jego sesji.

Sprawdziłem (podniosłem do max) uprawnienia do bazy danych.

Ta instalacja Typo3 obsługuje trzy strony. Domeny kierują do trzech katalogów, które o ile dobrze pamiętam (manager plików hostingodawcy nie pokazuje różnicy między nimi a zwykłymi katalogami) są symlinkami do katalogu, który faktycznie zawiera pliki Typo3 (po zmianach w plikach widać je z tych trzech katalogów). Nie wiem (manager plików), czy symlinki także kierują, jak w zalecanej instalacji Typo3, do odpowiednich plików strony w katalogu poza site-root serwera. Taki katalog jest (zawiera katalogi misc, t3lib i typo3), ale nie pamiętam, czy strona z niego korzysta, zresztą tam katalogi też mają uprawnienia 755.

Nie wiem, gdzie można jeszcze sprawdzic uprawnienia, uprawnienia admina, edytora i grupy edytorzy wpisów w tabelach z bazy danych tej strony porównywane z inną bazą u mnie na komputerze wyglądają podobnie.
Nie wiem też, czy uruchomienie installtool w tej chwili nie pogorszy sytuacji.

No nie chce mi się instalować od nowa tej strony, zmiany w jej zawartości polegały na dodawaniu zdjęć, czy kilku słów raz - dwa w roku, dlatego nie wiedziałem, że nie działa BE...

pozdrawiam stygma

[Ten temat był edytowany 1 razy. Ostatnio 24.05.2013 o 17:24.]