Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Brak miniatur (Thumb) w BE - po zmianie serwera z Solaris na Ubuntu

Autor Wiadomość
Napisane: 27.04.2012 [09:19]
mwolanski
Twórca tematu
Witam,

Nie wiem czy to ma znaczenie z jakiego serwera na jaki, raczej sadze ze problem tkwi w konfiguracji lub ustawieniu GDlib albo IM.

Nie widze podgladu zdjec w pozycji Page przy artykulach, ani w Filelist.

w Install Tool, nie widze tez zdjecia w opcji: FreeType quick-test (as GIF)

Adres pliku miniaturki ktora sie nie pojawia wyglada tak:

http://www.nwg.se/typo3/thumbs.php?&dummy=1335509435&file=%2Fwww%2Fnwg.se%2Fdata%2Ffileadmin%2Ftemplates%2Fimg%2Fcompany_logo%2FAhead.jpg&md5sum=ed8a125b67

Po otworzeniu jej mam nastepujaca informacje:

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /www/nwg.se/data/typo3conf/ext/tpg_iepngfix/pi1/class.tx_tpgiepngfix_pi1.php:336) in /typo3source/typo3_src-4.5.14/t3lib/thumbs.php on line 257
ÿØÿàJFIFddÿÛC

Co smieszne, dodam, ze na paru stronach poglad zdjec jest widoczny, porownywalem konfiguracje w localconf i sa identyczne, nie wiem co moglem przeoczyc...

Gdzies obilo mi sie o uszy ze RealURL moze miec z tym cos do czynienia...
a moze co innego? uprawnienia folderow? .httaccess?

Dziekuje za pomoc!
Załącznik

Napisane: 28.04.2012 [13:28]
dpacholczyk
admin
1. Wyczyść cache ręcznie z typo3conf
2. Usuń katalog typo3temp a potem załóż go na nowa
3. W install tool podaj prawidłowe ścieżki do IM
4. Upewnij się, że masz potrzebne biblioteki php zainstalowane

Certified Level 2 TYPO3 Night Crew Member.

http://typo3blog.pl
Napisane: 28.04.2012 [20:28]
kss
Ja bym strzelał, że ten kto npaisał rozszerzenie "tpg_iepngfix" w pliku

typo3conf/ext/tpg_iepngfix/pi1/class.tx_tpgiepngfix_pi1.php

po znaku zamknięcia php

PHP
?>

umieścił parę spacji.

BTW: modyfikowałeś ten plik? Ten w TER nie ma on tylu linii.

=======================================
t33k
Napisane: 04.05.2012 [09:44]
mwolanski
Twórca tematu
KSS!

Normalnie jestem w szoku! To dziala!
Dziekuje CI bardzo za oszczedzenie mi godzin pracy i poszukiwania bledu.

Pliku nie edytowalem - zmienil sie sam przy kopiowaniu plikow na inny serwer.

Ustawienia mialem dobre, i wszystkie tempy lacznie z folderem temp kasowalem wielokrotnie.

Dziekuje!