Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

update na 4.5 z 4.4

Autor Wiadomość
Napisane: 03.08.2011 [17:40]
slitmen
Twórca tematu
Witam serdecznie,
w temacie Typo3 jestem dosyc nowy wiec prosze o wyrozumialosc.
Posiadam stronke na typo3 4.4 i chce dokonac update na 4.5. wczytalem sie w instrukcje i obejrzalem tutoriale, jednak w jednym miejscu mam maly problem.
A mianowicie sciagnolem typo3_src-4.5.4 i tu moje pytanie czy mam go rozpakowac na serwerku podmieniajac stare pliki? czy w jakims innym folderze? Jezeli w innym to mam jakis przelinkowania zmienic (Symlink)?a jak tak to gdzie?
jak wspomnialem reszta nie powinna stanowic problemu, tylko nie zrozumialem tej czesci z zmiana tych Symlink.

wielkie dzieki i z gory dziekuje za odpowiedz.
Napisane: 03.08.2011 [20:45]
biesior
admin
Pytania zasadnicze:

1. Czy obecną wersję masz z symlinkami czy z normalnymi folderami,
2. Czy posiadasz dostęp SSH do konta zdalnego (i potrafisz wykorzystać terminal do operacji na plikach) lub czy posiadasz dostęp do jakiegoś skryptu webowego (file manager) zdolnego do rozpakowania katalogów na serwerze?

TYPO3 Certified Integrator | TYPO3 Społeczność Polska

prv: ['] waiting for the miracle, for the miracle to come
Napisane: 04.08.2011 [16:42]
slitmen
Twórca tematu
no i widze, ze nie doczytalem, ze sa jakis dwie wersje icon_frown.gif
posiadam wersje z normalnymi katalogami i plikami tak wnioskuje bo zadnych symlinkow ni znalazlem w plikach na serwerze. Mam rowniez mozliwosc rozpakowywania plikow na serwerze (dostep do admina itp).
Napisane: 04.08.2011 [19:09]
biesior
admin
nie, nie, wersję z symlinkami najczęściej robi się samodzielnie, wzmiankowałeś więc wolałem się upewnić. W każdym razie musisz zamienić sobie 3 rzeczy:
katalog t3lib
katalog typo3
plik index.php

Koniecznie przemianuj sobie je na coś w kształcie t3lib_stare4_4_x (w razie problemów zmiana nazw katalogów przywraca starą wersję) a potem po prostu wgraj nowe odpowiedniki tych katalogów. Pytałem o możliwość rozpakowania na serwerze, bo wysyłanie via FTP 7k plików jest nierozsądne - po prostu spakuj sobie te dwa katalogi i plik do zipa (albo innego formatu, który obsłużysz na serwerze) wyślij paczkę i rozpakuj.

Potem musisz wejść do install tool do sekcji update i uaktualnić z 4.4 do 4.5, ogólnie nie powinno być problemu.

Po wszystkim wyczyść cache (wszystkie) i gruntownie przejrzyj serwis, czy wszystko działa. na koniec możesz wywalić te katalogi *_stare...

TYPO3 Certified Integrator | TYPO3 Społeczność Polska

prv: ['] waiting for the miracle, for the miracle to come