Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
 • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
 • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
 • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
 • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
 • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Modyfikowanie szablonu wtyczki opartej na "fluidzie"


Autor Wiadomość
Napisane: 25.08.2014 [16:06]
adrian
Twórca tematu
zarejestrowany: 14.05.2012
Posty: 10
Cześć,
Mam pytanie dotyczące modyfikacji szablonów wtyczek stworzonych na bazie FLUID Templates. Do tej pory większość rozbudowanych wtyczek posiadało własne szablony w postaci pliku html ze znacznikami wewnątrz. Tego typu szablony można było bez problemu skopiować, zmodyfikować i "wypluć" na stronie podając ścieżkę w TypoScripcie do odpowiedniego katalogu (najczęściej w fileadminie). O ile ten format był dość logiczny i intuicyjny, to w przypadku nowego systemu szablonowego już tak nie jest (chyba że się mylę?). Każda wtyczka ma kilka folderów, w których rozrzucone są fragmenty/elementy wtyczki.

Jest jakiś sposób by za pomocą TypoScriptu zmienić lokalizacje pliku kopiując pliki szablonu do katalogu fileadmin - np. mam wtyczkę pw_Comments gdzie szablon z formularzezm znajduje się w lokalizacji: ext/pw_comments/Resources/Private/Templates/Comment/New.html - jak go przepiąć by nie ingerować w pliki wew katalogu ext...

Z góry wielkie dzięki za pomoc

http://webground.pl
Napisane: 27.08.2014 [17:14]
Jerzy.Skalski
zarejestrowany: 22.07.2013
Posty: 15
Witam,
TYPOSCRIPT
plugin.tx_pwcomments {
  view {
    templateRootPaths {
      10 = fileadmin/templates/html/pw_comments/Templates
    }
    partialRootPaths {
      10 = fileadmin/templates/html/pw_comments/Partials
    }
  }
}


jest to domyślny sposób zmiany ścieżki dostępu do szablonów wtyczki rejestrowanej w systemie za pomocą extBase.

[Ten temat był edytowany 2 razy. Ostatnio 27.08.2014 o 17:43.]

Pozdrowienia
Jerzy Skalski
Napisane: 28.08.2014 [13:33]
adrian
Twórca tematu
zarejestrowany: 14.05.2012
Posty: 10
Dzięki za info. Całość działa jak należy o ile doda się na końcu każdej ze ścieżek zamykającego slasha "/" icon_razz.gif

[Ten temat był edytowany 2 razy. Ostatnio 28.08.2014 o 13:34.]

http://webground.pl