Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Page tree - Page title - jak zmienic nazwe strony widoczna w pozycji menu


Autor Wiadomość
Napisane: 10.01.2013 [16:10]
mwolanski
Twórca tematu
zarejestrowany: 23.11.2011
Posty: 88
Wszedzie jest mowa jak zmienic page title jako nazwe strony <title> wyswietlana w przegladarce,

Ja potrzebuje prostego rozwiazania na zmiane nazwy danej strony, nazwy widocznej np w page tree w menu, za pomoca TS.

Czyli np. uzywajac funkcji [usergroup = x] moglbym zmienic nazwy w menu danych podstron na inne.

Poniewaz nie potrzebuje zmieniac nazw dla kazdej grupy urzytkownikow z osoba a dla wszystkich na raz np. przy uzyciu [usergroup = *] moze moglbym w jakis sposob sprawic, aby Gdy uzytkownik jest zalogowany zamiast zwyklego Pagetitle bylo wysweitlane Alternative Navigation Title. Obecnie po wpisaniu tam czegokolwiek, nadpisuje to glowny pagetitle. - Jak tym mozna sterowac poprzez TS ?


Googlujac znalazlem cos takiego:
http://wiki.typo3.org/Pagetree
options.pageTree.showNavTitle

Ale z tego co widze, to sa jedynie opcje dla BE.


Napisane: 14.01.2013 [16:24]
mwolanski
Twórca tematu
zarejestrowany: 23.11.2011
Posty: 88
Na chwile obecna mam kolejny dosc problem powiazany z tym tematem.


Chodzi o to ze opcja "hide at login" zakladce Access danej podstrony - przestala dzialac poprawnie!


Jezeli zaloguje sie, to widze pozycje menu ktora powinna byc ukryta, coprawda nie moge do niej wejsc po zostaje automatycznie zwrocony pusty baseURL, ale dlaczego to sie pojawia do cholery?

Zauwazylem dziwne dzialanie, ze jezeli na stronie na ktora jestem przekierowany po zalogowaniu znika jedna pozycja menu ktora powinna byc ukryta gdy zalogowany (hide at login), ale w pozostalych miejscach na stronie, inne menu i submenu wciaz zawieraja inne pozycje ktore rowniez powinny byc ukryte!

Czy cos przez przypadek ustawilem nie tak gdzies?

Przyklad:
» moja strona «

Elementy menu ktore maja ustawione w polu Access: Hide at login: Hitta Medlem (biale menu glowne), Våra kataloger (submenu menu zlote)

Po zalogowaniu (kliknij na Välj som startsida) na zlotym submenu, nastepuje automatyczne zalogowanie i pozycja menu Våra kataloger znika, natomiast nie znika Hitta Medlem i co gorsze linkuje do baseUrl.