Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Temat z wieloma odpowiedziami

TemplaVoila i content slide

Autor Wiadomość
Napisane: 22.04.2011 [21:53]
Imp
Twórca tematu
No faktycznie trochę się zamotałem z tym wszystkim. Wydaje mi się, że szablon jest dobrze zmapowany, jak dotąd wszystko działa.

Czyli kontener, w który wrzucamy ten plugin musi być zmapowany nie jako content element a jako TypoScript Object Path? Jeśli tak to już tu popełniłem błąd.

Nie wiem jak dodać plugin do folderu czy CE do oddzielnego folderuicon_smile.gif
W dokumentacjach napotkałem jedynie na tradycyjne dodawanie pluginów do CE stron.

A co do obiektu RECORDS to nie mam n ie więcej.

Pozdrawiam.
Napisane: 23.04.2011 [00:05]
Imp
Twórca tematu
Dodałem plugin felogin przez TS.
TYPOSCRIPT
lib.field_loginbox < plugin.tx_felogin_pi1
lib.field_loginbox {
  storagePid = 81
  showPermaLogin = 1
  showLogoutFormAfterLogin = 1
  templateFile = fileadmin/templates/main/ext_templates/felogin.html
# nagłówek
  welcomeHeader_stdWrap.cObject = TEXT
  welcomeHeader_stdWrap.cObject.value = Logowanie
  welcomeHeader_stdWrap.wrap = <h3>|</h3>
# tekst powitalny
  welcomeMessage_stdWrap.cObject = TEXT
  welcomeMessage_stdWrap.cObject.value = Aby zalogować się do serwisu proszę podać nazwę użytkownika oraz hasło.
  welcomeMessage_stdWrap.wrap = <div>|</div>
# tłumaczenie 
  _LOCAL_LANG.default {
    username = Login:
    password = Hasło:
    permalogin = Zapamiętaj moje dane
  }
}

[globalVar = GP:L = 1]
lib.field_loginbox {
  welcomeHeader_stdWrap.cObject = TEXT
  welcomeHeader_stdWrap.cObject.value = Login
  welcomeHeader_stdWrap.wrap = <h3>|</h3>
  welcomeMessage_stdWrap.cObject = TEXT
  welcomeMessage_stdWrap.cObject.value = Enter your username and password here in order to log in on the website.
  welcomeMessage_stdWrap.wrap = <div>|</div>
  _LOCAL_LANG.default {
    username = Login:
    password = Password:
    permalogin = Remember me
  }
}
[end]

Efekt jest taki jak chciałem, formularz na każdej stronie brak zbędnych kolumn w module page.

Teraz muszę tylko wszystko skonfigurować w TSsetup ale myślę, że z dokumentacja do wtyczki będzie dobrze.

Nadal rozwiązanie nr 2 jest dla mnie niejasne. Gdzie mogę znaleźć informacje na ten temat, jakiś tutorial?

Pozdrawiam i życzę smacznego jajka wszystkim użytkownikom TYPO3.

http://www.uslugi-kamieniarskie.eu/temp/eggs.jpg

[Ten temat był edytowany 1 razy. Ostatnio 23.04.2011 o 02:03.]
Napisane: 24.04.2011 [14:29]
dpacholczyk
admin
Dokumentacja jest Twoim przyjacielem.

http://typo3.org/documentation/document-library/references/doc_core_tsref/4.4.0/view/1/7/#id2633246

Masz tu piękny opis obiektu RECORDS wraz z przykładem zastosowania

Aby dodać CE do sysFolder wejdź w niego przez List
Dodaj nowy rekord. Masz tam coś jak: Create a new content element

I wstaw pagecontent, wybierz plugin i wsio

Certified Level 2 TYPO3 Night Crew Member.

http://typo3blog.pl