Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Sortowanie nowego tt_contentu


Autor Wiadomość
Napisane: 18.02.2011 [13:04]
devet
Twórca tematu
zarejestrowany: 23.07.2008
Posty: 23
Czy wie ktoś jak zmusić tworzony nowy element tt_contentu do pojawiania się na końcu listy contentów przypisanych do danej strony? Wiem, że można skorzystać sobie z ikonek w tabeli WEB->Strony (które pojawiają się nad i pod rekordami), ale zależy mi na przypisaniu defaultowego (max) sortowania dla akcji wywoływanej przez menu podręczne z drzewka i pozostałe ikonki służące do tworzenia nowych rekordów.
Napisane: 18.02.2011 [13:33]
dpacholczyk
admin
zarejestrowany: 17.09.2008
Posty: 1544
postProcess hook.

Sprawdzasz czy akacje jest ustawiona jako new a tabela jako tt_content.

jesli te dwa warunki są spełnione pobierasz 1 rekord w zadanym pid sortując po polu sorting (czy jakoś tak). Pobierasz tą wartość i zwiększasz ją np. 2 krotnie (sprawdź jak T3 to domyślnie zwiększa bo nie pamiętam czy zwiększa o 2 razy więcej czy o kolejną potęgę liczby 2). Mając wartość sorting wstawiasz to do tabeli z wartościami i pozamiatane

http://typo3.org/development/articles/how-to-use-existing-hooks/

Powyżej link do tworzenia hook`a. W ten weekend albo najdalej na początku pojawi się Polska wersja tego artykułu na moim blog`u. Będzie starał się trochę jaśniej to opisać bo ten artykuł Roberta jest trochę problematyczny

Certified Level 2 TYPO3 Night Crew Member.

http://typo3blog.pl
Napisane: 18.02.2011 [14:50]
devet
Twórca tematu
zarejestrowany: 23.07.2008
Posty: 23
dzięki, widzę, że trzeba będzie oszukać core Typo3 icon_wink.gif
tylko nie wiem, czy standardowe sortowanie będzie odwzorowane w panelu z TV, przy stronach jest jeszcze flex dla contentu, ale to muszę jeszcze sprawdzić.
Napisane: 18.02.2011 [14:56]
dpacholczyk
admin
zarejestrowany: 17.09.2008
Posty: 1544
TYPO3 a nie Typo3 ! icon_smile.gif

to nie jest oszukiwanie TYPO3. Tylko systemowy sposób do rozszerzenia jego możliwości. Oszukaniem jest grzebanie w core co jest bardzo, bardzo (...) bardzo złym pomysłem

Hook to metoda dostarczona przez programistów (czasami na "zamówienie"icon_wink.gif, która ma pozwolić do niekonwencjonalnych zachowań podczas codziennych procesów. To tak jakbyś tt_news`a nazwa oszukiwaniem TYPO3

Certified Level 2 TYPO3 Night Crew Member.

http://typo3blog.pl