Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

FCE tworzenie


Autor Wiadomość
Napisane: 06.08.2010 [15:00]
soee
Twórca tematu
zarejestrowany: 02.03.2010
Posty: 43
Możecie mi powiedzieć w jaki sposób utworzyć za pomocą TV nowy element, w którym będzie można wybrać rodzaj nagłówka? Mam w chwili obecnej dostępne pola: Pole nagłówkowe, Zaawansowany Edytor i potrzebuję jeszcze jakoś dorobić możliwość wyboru rodzaju nagłówka? Jakieś sugestie?

Druga sprawa: w jaki sposób utworzyć podobny element zawartości, który da możliwość wyboru stron do wyświetlenia jako menu? Czyli muszą tam być obszary: Ple Nagłówkowe, wybór rodzaju nagłówka i wybór stron do wyświetlenia w menu.

Pilne icon_smile.gif
Napisane: 07.08.2010 [14:49]
biesior
admin
zarejestrowany: 20.03.2008
Posty: 1709
stworzyłbym na Twoim miejscu tylko jeden FCE - ramka nagłówkiem oraz możliwością wstawienia elementu treści, tam wedle potrzeby mógłbyś wstawić zwykły tekst, menu, plugin... cokolwiek

Do wyboru stylu nagłówka użyj elementu typu pole wyboru w XML'u struktury danych, następnie użyj wybranej wartości do wstawienia np. w atrybucie class diva otaczającego nagłówek. Musisz to zrobić w osobnym elemencie treści typu "TypoScript"

TYPO3 Certified Integrator | TYPO3 Społeczność Polska

prv: ['] waiting for the miracle, for the miracle to come
Napisane: 07.08.2010 [15:45]
soee
Twórca tematu
zarejestrowany: 02.03.2010
Posty: 43
Ad.1 Rozwiązałem to tak: Treść i rodzaj nagłówka pobierany jest od rodzica, a sam FCE ma tylko pole do wprowadzania treści.

Ad.2 Stworzyłem 2 szablony (boxy) do których ładowane jest menu (element zawartości) i w zależności od klasy boxa, menu jest odpowiednio formatowane icon_smile.gif