Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

www.ekspertkadrowy.pl


Autor Wiadomość
Napisane: 18.04.2010 [09:18]
bart
Twórca tematu
zarejestrowany: 03.12.2008
Posty: 63
Chciałem Wam pokazać jeszcze jeden z ostatnio zrealizowanych przez nas serwisów.
Jest to serwis sprzedający tzw premium content.
Artykuły, aktualności, porady etc są zarządzane za pomocą tt_news i to chyba na tyle jeśli chodzi o wtyczki z TER (pomijając jakieś drobne mniej ważne i oczywiste)

Serwis jest zintegrowany z kilkoma rozwiązaniami backendowymi Klienta np z systemem do zarządzani bazą aktów prawnych czy systemem do zarządzania subskrypcjami i płatnościami.

W ramach wdrożenia implementowaliśmy model biznesowy, który zarządza tym jak i co jest sprzedawana i na jakich warunkach. Operator może tworzyć różne kontrakty za pomocą których sprzedaje dostęp do serwisu na różnych warunkach np pojedyńcze artykuły, kategorie etc. System też obsługuje licencje i nie pozwala korzystać więcej niż X osób jednocześnie.

Napisaliśmy wiele ciekawych modułów z których niektóre są dostępne w TER np http://techblog.evo.pl/2009/11/10/new-extension-evo-chained-selector/

Ciekawostką może być wtyczka (moze pojawi sie w TER) o roboczej nazwie "powiadamiacz" http://www.ekspertkadrowy.pl/powiadamiacz/.
Moduł śledzi zmiany w serwisie i w pełni automatycznie wysyła newsletter w wybranym przez użytkownika interwale czasowym.

Tak na marginesie to Scheduler to naprawdę dobrze przemyślana i zaimplementowana wtyczka. Nie wiem jak można było żyć bez niej wcześniej icon_smile.gif

p.s Obecnie jesteś w fazie opracowywania czegoś co się nazywa multipublishingiem gdzie wiele serwisów korzysta z wspólnych zasobów. Jeśli uda się nam zaimplementować to co planujemy to postaram się to szerzej opisać bo może to się przydać wielu osobom icon_smile.giftypo(3)holics
[url]http://techblog.evo.pl/2011/02/12/svnupdater/[/url]
[url]http://evotechnologie.pl[/url]
Napisane: 19.04.2010 [20:44]
kss
zarejestrowany: 19.07.2007
Posty: 1341
Świetny serwis - nie mam się do czego przyczepić. Nie będzie chyba przesadą nazwać to następną megaprodukcją evo icon_wink.gif

Z rzeczy o których muszę powiedzieć - powalająca prędkość ładowania stron. Bardzo dawno już przeglądając strony w internecie nie widziałem takiego speedu - chyba, że bardzo proste stronki, a tu jednak trochę treści jest. Jednocześnie z poprzednich waszych megaprodukcji zapamiętałem (np. kobieta), że prędkość nie była rewelacyjna, castoramę też tak zapamiętałem. Przed chwilą odwiedziłem oba serwisy i w castoramie speed jest równie rewelacyjny, kobieta już gorzej, ale i tak bardzo dobrze - znacznie lepiej niż to pamiętam (może w kobiecie jest to związane, że zbyt dużą liczbą reklam na stronie)

No i teraz pytanie. Wdrożyliście jakieś nowe techniki? Widzę scriptmerger'a, którego chyba wcześniej nie używaliście, ale to chyba nie tylko on przyczynił się do takich wyników.

Ciekawostką może być wtyczka (moze pojawi sie w TER) o roboczej nazwie "powiadamiacz" http://www.ekspertkadrowy.pl/powiadamiacz/.
Moduł śledzi zmiany w serwisie i w pełni automatycznie wysyła newsletter w wybranym przez użytkownika interwale czasowym.

Rewelka. Napisaliście własny moduł wysyłania emaili i zbierania statystyk czy tworzycie po prostu zadania dla direct_maila?Tak na marginesie to Scheduler to naprawdę dobrze przemyślana i zaimplementowana wtyczka. Nie wiem jak można było żyć bez niej wcześniej icon_smile.gif

Jest już od jakiegoś czasu w mojej kolejce do przestudiowania. Dajesz mi dodatkową motywację, żeby ruszyć temat icon_smile.gifp.s Obecnie jesteś w fazie opracowywania czegoś co się nazywa multipublishingiem gdzie wiele serwisów korzysta z wspólnych zasobów. Jeśli uda się nam zaimplementować to co planujemy to postaram się to szerzej opisać bo może to się przydać wielu osobom icon_smile.gif

Chodzi o synchronizację np. wycinków drzewa? Widziałem coś podobnego w TER.
=======================================
t33k
Napisane: 19.04.2010 [21:20]
bart
Twórca tematu
zarejestrowany: 03.12.2008
Posty: 63
Dzieki za slowa uznania!!! Przekaze je calemu teamowi.
Co co predkosci to wiesz od kobiety do eksperta minelo troche czasu. Wiele technik powstalo duzo po kobiecie i byly dalej rozwijane. Casto na poczatku mialo problem z lagami na polaczeniu serwer aplikacji, baza danych. Zanim to odkrylem to sie wleko tak z 2-3tyg. Moze w tym czasie to sprawdzales. Mialem pewna dyskusje na t3.dev o naszej wtyczce ale spolecznosc oczywiscie oczekuje magicznego rozwiazania plug&play. Z evo_nginx_boostem jest tak ze musisz troche pomyslec i poplanowac zeby efektywnie to wykorzystac. Jak sie dobrze to zrobi to naprawde mozna wycisnac wiele. Scriptmergera zaczelismy uzywac bo js i css generowaly za duzo requestow ale nie obylo sie bez hackow. Jeden z hackow dodaje funkcjonalnosc excludowania dowonego skryptu jesli wew znajduje sie wybrane przez usera slowo. Dzieki temu cos co powoduje konflikt moze byc wykluczone.

Rewelka. Napisaliście własny moduł wysyłania emaili i zbierania statystyk czy tworzycie po prostu zadania dla direct_maila?


Tak, napisalismy caly nowy bez statystyk.

Jest już od jakiegoś czasu w mojej kolejce do przestudiowania. Dajesz mi dodatkową motywację, żeby ruszyć temat


Koniecznie. Wypas. Pieknie sie mozna z nim integrowac. Np w sklep.wsip.pl klient ma wystawione w tym obsluge wszystkich interfejsow importu i innych opcji. Moze uruchomic na zadanie lub w interwale czasowy.

Chodzi o synchronizację np. wycinków drzewa? Widziałem coś podobnego w TER.


Nie. Wczoraj akurat pisalem do tego dokumentacje wiec moge Ci opisac przypadek uzycia.
Odpalasz Serwis A i B. W serwisie A i B w module content_repository definiujesz np baze danych w ktorej bedzie istniaj CR. Wskazujesz jakie wtyczki/tabele maja byc tam obslugiwane np tt_news.

Teraz redaktor w serwisie A dodaje tt_newsa. Jesli nie uzna inaczej to tt_news automatycznie jest comitowany do CR. Serwis B jesli jest podpiety do CR i ma wybrana rowniez synchronizacje tt_news zostanie automatycznie zsynchronizaowany z CR. Jesli redaktor w serwisie B uzna ze chce zmienic cos w newsie ktory zostal pobrany z CR to system zapisze mu to lokalnie i pominie ten rekord przy kolejnej synchronizacji. Tylko organiczny autor moze zmieniac rekord ktory bedzie commitowany do CR. Rekordy comitowane do CR moga byc z serwisu A i B.

Teraz np odpalas serwis C. Znowu wskazujesz CR i automat zasysa wszytskie tt_newsy ktore juz lokalnie mozesz sobie dowolnie organizowac w kategorie itd.

Pewnie zadasz pytanie dlaczego nie zrobimy tego w obrebie jednej instalacji TYPO3. Odpowiedz nie jest taka prosta. Jest to mocno zwiazane z modelem biznesowym i komplikacjami z odpalaniu np 10 roznych stron w tym samym TYPO3. Wyobraz sobie ze masz w CR baze widzy z 2mln rekordow i chcesz zeby z tego korzystalo 50 tematycznych serwisow i odpalasz to na jednym T3. Jedna mala awaria odrazu blokuje prace wszystkiego.

typo(3)holics
[url]http://techblog.evo.pl/2011/02/12/svnupdater/[/url]
[url]http://evotechnologie.pl[/url]
Napisane: 20.04.2010 [22:49]
bart
Twórca tematu
zarejestrowany: 03.12.2008
Posty: 63
a no i uzywamy tez COA_GO icon_smile.gif

typo(3)holics
[url]http://techblog.evo.pl/2011/02/12/svnupdater/[/url]
[url]http://evotechnologie.pl[/url]
Napisane: 21.04.2010 [12:39]
kss
zarejestrowany: 19.07.2007
Posty: 1341
[...] Pewnie zadasz pytanie dlaczego nie zrobimy tego w obrebie jednej instalacji TYPO3. Odpowiedz nie jest taka prosta. Jest to mocno zwiazane z modelem biznesowym i komplikacjami z odpalaniu np 10 roznych stron w tym samym TYPO3. Wyobraz sobie ze masz w CR baze widzy z 2mln rekordow i chcesz zeby z tego korzystalo 50 tematycznych serwisow i odpalasz to na jednym T3. Jedna mala awaria odrazu blokuje prace wszystkiego.

Awaria blokuje całość to jedno. Drugie to obciążenie generowane przez taki moloch wielu serwisów w jednej instalacji, dlatego rzeczywiście ze względów bezpieczeństwa i wydajności jak najbardziej jest sens to rozbijać. Ciekawe rozwiązanie.

a no i uzywamy tez COA_GO

Super icon_smile.gif A robiliście jakieś testy jakie są oszczędności w czasie generowania z użyciem COA_GO ?


=======================================
t33k
Napisane: 21.04.2010 [12:55]
bart
Twórca tematu
zarejestrowany: 03.12.2008
Posty: 63
na tyle zebym mial spisane i pamietal to nie


typo(3)holics
[url]http://techblog.evo.pl/2011/02/12/svnupdater/[/url]
[url]http://evotechnologie.pl[/url]