Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Jaki sklep wybrac? commerce vs tt_products vs extendedshop

Autor Wiadomość
Napisane: 01.11.2012 [10:04]
mwolanski
Twórca tematu
EXT: commerce
EXT: tt_products
EXT: extendedshop

Chodzi o to zeby byl jak najmniej skomplikowany, jedynie dla kilku produktow bez kategorii, latwosc w instalacji i konfiguracji oraz obludze przy dodawaniu produktow. Zamowienia wysylane mailem bez opcji placenia on-line.

Ktos ma z tym doswiadczenie?

P.S. Chcialem utworzyc ankiete z glosowaniem ale nie mam uprawnien do tego - ktos pomoze?

[Ten temat był edytowany 2 razy. Ostatnio 01.11.2012 o 10:06.]
Napisane: 01.11.2012 [10:25]
mushroomhead
pominąłeś chyba najlepszy z tych sklepów: multishop.

Extendedshop niby ładnie wygląda, raz go stosowałem, ale np. nie ma lub przynajmniej wtedy - gdy go uzywałem -nie miał takich podstawowych rzeczy jak sortowanie artykułów alfabetycznie.

Commerce nie używałem, natomiast tt_products nie jest traktowany zbyt powaznie, choć ja akurat mam do tego sklepu sentyment icon_wink.gif

Ale generalnie, jakbym miał robić sklep w TYPO3 to zdecydowanie multishop.
Napisane: 01.11.2012 [10:43]
mwolanski
Twórca tematu
Hej,

EXT: multishop

rzeczywiscie pominalem i to przez to ze zapomnialem o nim, ale byc moze dlatego tez, ze raz kiedys probowalem go zainstalowac i zobaczylem jakies kosmiczne rzeczy w jquery z opcjami edycji w FE i stwierdzilem ze to jest zbyt rozbudowane zeby moglo byc latwe i proste w uzyciu!

Ja mam jedynie male doswiadczenie z EXT: extendedshop ktory uzylem tutaj do wyswietlania produktow tylko, ale z tego co zauwazylem wcale tez tam nie latwo o koszyk, i formularz zamowienia.

a moze EXT: quick_shop ?
ktos go uzywal?

[Ten temat był edytowany 1 razy. Ostatnio 01.11.2012 o 11:10.]
Napisane: 01.11.2012 [12:11]
mushroomhead
quick_shop powinien byc prosty w instalacji. Jest robiony przez Die Netzmacher, co jak dla mnie jest klasą samą w sobie. Ale to nie jest jakis rozbudowany sklep.

Wiec mimo wszystko bym sie skłaniał do multishopa,
zobacz instalacje krok po kroku http://www.youtube.com/watch?v=YWPEuuRQ6Qs&list=UU6RE7W1zAAUwS7c51CtVQEA&index=1&feature=plcp

Albo ...poszukałbym czegos poza TYPO3, bo niestety nie ma zbyt wielkiego wyboru.