Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Problem z polskimi znakami w mailach - COMMERCE

Autor Wiadomość
Napisane: 26.01.2012 [20:22]
pupilio
Twórca tematu
Witam, zainstalowany przeze mnie Commerce ma taką wadę, że wysyła maila do usera i admina bez polskich znaków - wstawia na ich miejsce krzaczki. Czy ktoś rozwiązywał ten problem? Mam wymoszone kodowania utf-8, config.locale_all mam tez w pl - jeśli mnie intyicja nie myli to trzeba tam coś dopisać związanego ze znakami specjalnymi, jednakże nie bardzo mi to wychodzi. . .
Napisane: 27.01.2012 [09:48]
sim_co
Hej,

Nie wiem, czy to Ci w czymkolwiek pomoże, ale miałem być może podobny problem z newsletterami w directmailu. Po zainstalowaniu rozszerzenia sa_directmail_subject, które wyciąga subject z wygenerowanego htmla, a nie z pola subject - przydaje się przy wysyłce strony zlokalizowanej - też zamiast polskich znaków miałem krzaki.

Metodą prób i błedów okazało się, że musiałem przepuścić to przez iconv z utf-8 na ISO-8859-1 i jest dobrze icon_smile.gif

simcode.pl
Napisane: 28.01.2012 [18:14]
pupilio
Twórca tematu
Niestety Twoje rady mi nie pomogły:/ . . . czy ktoś ma pomysł o co może tu chodzić? wszystko jest poprawnie wyświetlane, maile z innych rozszerzeń przychodzą poprawnie, więc czemu commerce wysyła mi listy z krzaczkami? Templatki są kodowane w utf-8, domyślne kodowanie strony również, i jeszcze jest domyślny encoding ustawiony na 8bit - to ma jakiś wpływ na wyświetlanie treści?