Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Moduł oferty/zamówień/zapytania (nie sklep)


Autor Wiadomość
Napisane: 14.09.2011 [13:58]
matney
Twórca tematu
zarejestrowany: 20.07.2011
Posty: 8
Witam ponownie,
potrzebuje rozszerzenia, które działałoby na zasadzie zapytania/wstępnego zamówienia do danego produktu. Z samego założenia nie może to być sklep(ceny nie są stałe, produkty dostępne tylko na zamówienie, wybór wersji produktu etc.). Produktów jest dość sporo, a tworzenie tylu formularzy np. powermail mija się z celem. Chodzi o automatyzację tego procesu, gdzie my tylko umieszczamy boxa np. w prawej kolumnie i dodajemy dodatkowe pola formularza, a zamówienie z nazwą produktu, wypełnionymi polami i wiadomością od klienta przesyłane jest na maila. Czy komuś przychodzi do głowy takie/podobne rozszerzenie?
Może to wyglądać tak: Katalog-Produkt-Button "zapytaj o produkt"-Nowa strona z formularzem wstępnie wypełnionym lub np. pojawiający się popup z formularzem.
Napisane: 15.09.2011 [07:18]
m_kola
zarejestrowany: 11.10.2008
Posty: 351
Umieść formularz w jakimś stałym subpart w szablonie, formularz podłącz przez TS i dołączaj do niego np. adres strony, jej ID albo pokombinuj z wyciągnięciem nazwy danego produktu. To takie pierwsze i chyba najprostsze rozwiązanie. Możesz wykorzystać też ext typu Tip-a-friend gdzie adres strony którą polecasz jest nijako z automatu przekazywany. Zakładam, że po adresie dojdziesz do konkretnego produktu.

Wiem, że to burzy wszystko czego was uczono, ale prawda i fałsz istnieją. Tylko dlatego, że nie znacie prawidłowej odpowiedzi, może nawet nie ma takiej możliwości, nie czyni waszej decyzji dobrą, ani nawet niezłą. Sprawa wygląda prościej. Jest ona po prostu zła.

.........................................................................
[url]www.katalog.optiweb.pl[/url] - Darmowy katalog linków
Napisane: 21.09.2011 [01:46]
zigzag
admin
zarejestrowany: 18.05.2010
Posty: 72
Hm a może rozszerzenie ralty do obsługi nieruchomości, wydaje mi się że mógł byś je do tego przystosować, łatwo je przetłumaczyć od strony BE i FE dysponuje formularzem oferty galerią i dobrym filtrem wyszukiwania.