Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Temat bez odpowiedzi

tt_products tworzy użytkownika w fe_users, ale nie zapisuje wszystkich pól - NIP


Autor Wiadomość
Napisane: 14.02.2011 [17:34]
PeeJay
zarejestrowany: 02.12.2008
Posty: 23
witam!

na jednej ze stron muszę odpalić mały dział na zakupy - z uwagi na to, że produktów jest niewiele, a same zakupy i opcje uproszczone + nie chcę za długo siedzieć dłubiąc coś w modułach, wydaje mi się wystarczające użycie klasycznego tt_products. zwłaszcza, że wersja podstawowa ma wszystko czego akurat potrzebuję - z małym tylko wyjątkiem/problemem..
w trakcie zakupów tworzony jest automagicznie user, dodawany do tabeli fe_users, tak, aby powracający klient nie musiał klepać wszystkich danych od początku. problem polega na tym, że nie wszystkie wprowadzone dane są w bazie zapisywane..
w bazie domyślnie jest pole przechowujące nip usera [kolumna tt_products_vat w fe_users, tzw "vat eu"]. zgodnie z tym co znalazłem na necie, do szablonu dodałem - w kroku pierwszym, przy wprowadzaniu danych adresowych zamówienia:

HTML
<label for="billing_nip"><strong>NIP*: </strong></label>
<input type="text" name="recs[personinfo][tt_products_vat]" size="30" id="billing_nip" value="###PERSON_TT_PRODUCTS_VAT###" />

a w dalszych krokach wyświetlam dane po prostu dodając marker ###PERSON_TT_PRODUCTS_VAT###.
niestety, po finalizacji zamówienia, okazuje się, że ów tt_products_vat nie został zapisany w bazie - co jest dziwne, bo na każdym kroku, w każdym mailu potwierdzającym zamówienie - wyświetla się poprawnie. jednak w tabeli zapisuje się dopiero edytowany np w backendzie.

bazowałem na informacji z listy.typo3.org - co prawda w rozwiązaniu podanym w odpowiedzi, pole na "vat eu" powinno być wstawione jako część opisu danych dot. wysyłki i płatności - próbowałem, też nie działało, poza tym z uwagi na mega uproszczone zamówienia, wybór form wysyłki w ogóle pomijam w szablonie..

czy ktoś z Was wie ocb? wszelkie trafienia googla na ten temat - wskazały mi rozwiązanie które podałem.. dokumentacja milczy. nie umiem szukać, czy coś jest nie teges z tt_products? dodam, że typo 4.4.4, tt_products 2.7.

pozdro,
pjy