Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Ngłówki, tag br i paragrafy

Autor Wiadomość
Napisane: 01.12.2010 [09:55]
soee
Twórca tematu
Nie wiem czy problem ten dotyczy bezpośrednio konfiguracji RTE ale opiszę go tutaj.

W edytorze wprowadzam sobie jakiś tekst, umieszczam go w nagłówku, poniżej dodaję kolejny tekst w nowym paragrafie. W edytorze wszystko wygląda ok, po zapisaniu i edycji treść jest bez zmian. Problem pojawia się przy wyświetlaniu tej treści na stronie. Otóż po nagłówku pojawia się (nie mam pojęcia dlaczego) dodatkowy kod:

<p><br /></p> (gdy wprowadzam tekst w edytorze w tt_products),

natomiast gdy taki sam tekst wprowadze w edytorze dodając np. zawartość typu Teskt, po nagłowkiem pojawia się:

<p>&nbsp;</p>

Zachowanie to jest takie damo bez względu na to czy treść wprowadzam w FF czy też IE. Próbowałem już różnych konfiguracji edytora ale nic nie pomaga, nawet usunięcie moich ustawien i korzystanie z domyślnych edytora.

Jakieś pomysły w czym może tkwić problem? Dodam tylko, że korzystam z najnowszej werji TYPO3.

UPDATE: w TS szablonu mam zdefiniowane:

lib.parseFunc_RTE {
externalBlocks = table, blockquote, ol, ul, dl, div, h1, h2, h3, h4, h5, h6
}

gdy usunę z tej listy tagi nagłówków, podczas wyświetlania treści przed nagłówkiem pojawia się <p></p>, a po nagłówku <br/><p></p> (w edytorze w kodzie HTML nic takiego nie ma).

[Ten temat był edytowany 4 razy. Ostatnio 01.12.2010 o 10:02.]
Napisane: 01.12.2010 [16:04]
soee
Twórca tematu
OK torchę namieszałem icon_smile.gif Niepotrzebnie kombinowałem z tymi wszystkimi ustawieniami.

Problem tkwił w ustawieniach tt_products i chcąc usunąć problem z wyświetlaniem namieszałem w renderowaniu pozostałej treści.

Aby usunąć dodawanie tagów <br> w opisach produktów, wystarczy ustawić:

plugin.tt_products.nl2brNote= 0

Proszę administratora o przeniesienie tematu do sekcji poświęconej tt_products, może komuś się przyda.