Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

shop admin bez logowania backend lub bez statusu admin

Autor Wiadomość
Napisane: 18.09.2009 [12:26]
Rafcio2
Twórca tematu
Witam
czy w tt_products istnieje jakiś sposób na obejście logowania do BE admina aby wyświetlić formatkę "shop Admin"?

Potrzebuję przeżucić je na front end na stałe ( tylko login za pomocą hasła) i zarządzać za pomocą grupy.
zastanawiałem się czy nie spróbować wyedytować w jakiś sposób w lib->class.tx_ttproducts_tracking.php

ale wiązało by się to z modyfikacją przy każdym upgrade.

czy mieliście już z tym do czynienia w taki sposób?

z tego co co zauważyłem nie da się zmodyfikować użytkownika BE po właczeniu opcji admin!. Tak aby np nie widział poszczególnych stron a np tylko foldery systemowe( nie za pomocą klikactwa) Czy w typoscript istnieje taka możliwość na googlach nic nie udało mi się znaleźć a czytanie dokumentacji też nie przyniosło efektów.

Widzę że mój temat pozostaje bez odpowiedzi, więc zapytam inaczej czy macie jakiś pomysł na modyfikację tego kodu aby SCHOP ADMIN: wyświetlał się ciągle? może być nawet jakaś modyfikacja modułu... powoli zaczynam się poddawać...

jakie zmienne są sprawdzane podczas logowania do front endu?
interesuje mnie coś podobnego do $admin,

[Ten temat był edytowany 3 razy. Ostatnio 01.10.2009 o 06:32.]
Napisane: 03.10.2009 [13:49]
Rafcio2
Twórca tematu
Rozwiązanie brzydkie:

PHP
if ($msgSubpart)	{
			$content=$this->cObj->getSubpart($this->templateCode,$marker->spMarker($msgSubpart));
			$TSFE->beUserLogin = 1; // OBEJŚCIE aby wyświetlić Pole do wpisania hasła 
			if (!$TSFE->beUserLogin)	{
				$content = $this->cObj->substituteSubpart($content,'###ADMIN_CONTROL###','');
			}
		}

$markerArray=array();
		$markerArray['###FORM_URL###'] = $this->pi_getPageLink($TSFE->id,'',$marker->getLinkParams('',array(),true)) ; // $this->getLinkUrl();	// Add FORM_URL to globalMarkerArray, linking to self.
		$content= $this->cObj->substituteMarkerArray($content, $markerArray);

return $content;
	}  // products_tracking

/**
	* Returns 1 if user is a shop admin
	*/
	function shopAdmin (&$updateCode)	{
		$admin=0;
		$this->beUserLogin = 1; // OBEJSĆIE aby pokazać panel zarządzania
		if ($GLOBALS['TSFE']->beUserLogin)	{
			$updateCode = t3lib_div::_GP('update_code');
			if ($updateCode == $this->conf['update_code'])	{
				$admin = 1;		// Means that the administrator of the website is authenticated.
			}
		}
		return $admin;
	}

Czy istnieje możliwość przepisania tego obejścia na typoscript?
Chciałbym przekształcić w ext template przy rozdzieleniu szablonów do tracking "Code user" oraz "Tracking code shop admin" z admin panel. Najlepiej bez ingerencji w samą wtyczkę.

[Ten temat był edytowany 1 razy. Ostatnio 13.10.2009 o 07:45.]