Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Wycinki (czyli język pl dla jp_pageteaser)

Autor Wiadomość
Napisane: 20.04.2008 [10:27]
biesior
admin
Twórca tematu
(tym razem z załącznikiem)
Wycinki ze stron (jp_pageteasers) to przydatna rzecz dla osób chcących utworzyć miłą i czytelną bazę artykułów. Wersja przetłumaczona w 100% jest na tyle czytelna, że można się pokusić o nauczenie przeciętnego be-usera do jego obsługi bez konieczności znajomości ni słowa po anglicku.

Zawartość ZIP'a rozpakuj jak leci do katalogu typo3conf/l10n/pl/ (powstanie katalog jp_pageteaser)

Upewnij się, że nie masz tam jakiejś własnej wersji - jeśli tak to ją z'back-up'uj, przed wyładowaniem mojego tłumaczenia (może się nie spodobać) icon_wink.gif

kks, powiedz mi proszę jak mogę załadować tłumaczenie do repozytorium tłumaczeń ?

TYPO3 Certified Integrator | TYPO3 Społeczność Polska

prv: ['] waiting for the miracle, for the miracle to come
Załącznik

jp_pageteaser.zip (Typ pliku: application/x-zip-compressed, Rozmiar: 4.02 kilobajty) — 258 pobrania
Napisane: 20.04.2008 [20:41]
kss

Heh.. też przetłumaczyłem to rozszerzenie jakieś 2 tygodnie temu icon_smile.gif

Moja rada na przyszłość biesior - pytaj na forum w dziale tłumaczeń czy ktoś ma przetłumaczone rozszerzenie, które zamierzasz używać.

Co do serwera tłumaczeń. Napiszę Ci na priva jak sprawa wygląda.

=======================================
t33k
Napisane: 20.04.2008 [21:10]
biesior
admin
Twórca tematu
Ok, wezmę sobie do serca, z drugiej strony doszedłem do wniosku, że skoro nikt się nie chwali, to może nie być, wszakże jp_pageteasera można bez problemu zastąpić tt_newsem (czyli newsy jako wycinki)

Napisane: 20.04.2008 [21:15]
kss

hmmm.. musisz stosować jp_pageteaser w jakiś szczególny sposób, jeżeli mówisz, że można go zastąpić tt_news'em. Ja stosuję jp_pageteaser tak, że nie wyobrażam sobie jak mógłbym go zamienić tt_news icon_smile.gif

=======================================
t33k
Napisane: 20.04.2008 [21:21]
biesior
admin
Twórca tematu
Ciężko mówić o stosowaniu, raz się na nim wyłożyłem i odłożyłem na bok, miałem tt_newsa (na tej lichej stronie projektu) którego można użyć jako newsa z artykułu (czy jakoś tak)

Natomiast stosuję chętnie tłumaczenie jako sposób na zapoznanie się z funkcjonalnością EXT'a - zawsze się coś zauwazy, czego nie było widać icon_smile.gif np. wypatrzyłem ostatnio, że funkcjonuje coś takiego jak automatyczne tworzenie teaserów (wiem, wiem, że jest w dokumentacji, ale dokumentacja to nie beletrystyka, nie czyta się od dechy do dechy, szybciej CTRL+F)

Swoją drogą ta funkcja setDefaultValuesOnPageCreation nie działa jak należy, ale to już temat na osobny wątek, czuję że z Wycinankami się polubimy icon_smile.gif (tak samo jak z całym T3 icon_wink.gif )