Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

indexed_search, spolszczenie, gotowe (UTF-8)

Autor Wiadomość
Napisane: 07.04.2008 [13:45]
biesior
admin
Twórca tematu
Tym razem macie w załączniku spolszczenie do zwykłego indexed_searcha.

Spolszczenie jest kompletne, rzeczowe i wg mnie nie wymagające żadnych poprawek

w razie potrzeby utwórz katalog:
typo3conf/l10n/pl/indexed_search/pi/

i załąduj tam plik pl.locallang.xml z załącznika, jeśli katalog i plik już istnieją zrób back'up poprzedniej wersji, żebyś mógł przywrócić !

TYPO3 Certified Integrator | TYPO3 Społeczność Polska

prv: ['] waiting for the miracle, for the miracle to come
Załącznik

pl.locallang.zip (Typ pliku: application/x-zip-compressed, Rozmiar: 4.16 kilobajty) — 406 pobrania
Napisane: 07.04.2008 [13:48]
biesior
admin
Twórca tematu
Heh właśnie kss mnie oświecił, że wszystkie sysext są spolszczone icon_wink.gif cóż trudno... to będzie alternatywa. icon_wink.gif

kss, w moim TYPO3 indexed_search był tylko EN, (chociaż mam teoretycznie pobrany najnowszy pakiet translacyjny PL) czy to się dodaje z osobnego repozytorium - jeśli tak to z jakiego ?

Napisane: 07.04.2008 [14:01]
kss

a przed tym nim zacząłeś tłumaczenie miałeś katalog typo3conf/l10n/pl/indexed_search/ a w nim pliki?

Może nadpisałeś tłumaczenie.

=======================================
t33k
Napisane: 07.04.2008 [14:29]
biesior
admin
Twórca tematu
kss napisał/a

a przed tym nim zacząłeś tłumaczenie miałeś katalog typo3conf/l10n/pl/indexed_search/ a w nim pliki?

Nie, nie miałem, sprawdzałem specjalnie, żeby zgodnie z własną radą zback'upować icon_smile.gif nie było w ogóle katalogu.

Napisane: 07.04.2008 [15:37]
kss
to sprawdź jeszcze raz:
1. usuń katalog typo3conf/l10n/pl/indexed_search
2. usuń plik typo3temp/indexed_search-l10n-pl.zip
3. wejdź w rozszerzenia -> "translation handling" i zrób "update from repository"

Jeżeli nie zostaną utworzone:
1. plik typo3temp/indexed_search-l10n-pl.zip
2. katalog typo3conf/l10n/pl/indexed_search z zawartością

to znaczy, że masz coś źle ustawione. Odsyłam do tutoriala instalacji.
http://dev.typo3cms.pl/index.php?id=227

t33k
Napisane: 07.04.2008 [15:58]
biesior
admin
Twórca tematu
kss napisał/a

3. wejdź w rozszerzenia -> "translation handling" i zrób "update from repository"

No i wszystko jasne, po instalacji, T3 co prawda dociągałem PL w ten sposób i nawet robiłem od razu update (tak na wszelki suczaj), ale teraz jak użyłem funkcji, dostałem do tego (i kilku innych) EXT'a opis '???' icon_smile.gif czyli status nieznany icon_wink.gif

Pogoniłem Update i dociągnęło mi wszystkie brakujące rzeczy. rozumiem, zatem, że na przyszłość mam przed rozpoczęciem pisania robić przynajmniej check a najlepiej robić check regularnie co jakiś czas ?

Napisane: 07.04.2008 [16:46]
kss
Zgadza się.

I jeszcze jedna uwaga - jeżeli chcesz modyfikować istniejące w l10n/pl tłumaczenie rozszerzeń to najlepiej rób to przez TemplateTS
np.:

TYPOSCRIPT
plugin.tt_news {
_LOCAL_LANG.pl {
  pi_list_browseresults_displays = Aktualności ###SPAN_BEGIN###%s do %s</span> z ###SPAN_BEGIN### %s</span>
  textRelated = Informacje powiązane
  textFiles = Pliki
  textLinks = Odsyłacze
  more = więcej
  pi_list_browseresults_prev = Poprzednia
  pi_list_browseresults_page = Strona
  pi_list_browseresults_next = Następna
  }
}

t33k