Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Temat bez odpowiedzi

Rozszerzenie frontend plugin - krok po kroku


Autor Wiadomość
Napisane: 04.09.2012 [11:05]
tzi
zarejestrowany: 04.09.2012
Posty: 10
Potrzebuję zrobić rozszerzenie które będzie można umieszczać na stronie (frontend) w kilku miejscach. Dlatego wydaje mi się, że najlepsza będzie kategoria frontend plugin. Niestety nie znalazłem nigdzie w dokumentacji jak to zrobić. Jestem początkuący w TYPO3 więc potrzebny mi opis bardzo jasny i prosty. Na taki nigdzie nie trafiłem.
Gdy był ktoś tak miły i wskazał mi taki opis i/lub opisał co w jakim pliku mam umieścić aby taki plugin powstał. Wystarczy mi przykład ze zwykłym "Hello World" które pojawia się w miejscu (frontdend) wstawienia tego pluginu.