Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

jak wykonać reset PIDs ??

Autor Wiadomość
Napisane: 01.02.2009 [18:46]
wojtini
Twórca tematu
Mam pytanie odnośnie artykułu zamieszczonego w magazynieTypo3 nr 01/2009

Chodzi o to że tworzona jest tam nowa struktura pod TemplaVoila! więc skasowałem poprzednie strony
jednak PIDs się nie zresetowały. Pamiętam, że gdzieś czytałem że trzeba chyba jeszcze cosik na bazie
wyczyścić żeby PIDs się zresetowały do wyjściowych czyli były numerowane ponownie od 0 (zera).

Możecie podpowiedzieć co i jak ??

Z góry dzięki za info.
Napisane: 04.02.2009 [15:07]
wolo
to co chcesz zrobić to kosmetyka, ale jeśli się upierasz przy tym, to można to zrobić łatwo. musisz wywołać zapytanie do bazy:
SQL
ALTER TABLE pages AUTO_INCREMENT = 1

co ustawi wartość uid następnie dodawanego rekordu na (największa wartość spośród rekordów + 1), czyli jeśli tabela pages jest pusta, numerowanie zresetuje się do 1 jak przy świeżej tabeli.
innym sposobem jest usunięcie tabeli pages i uruchomienie install tool, sekcja database analyser -> compare.

domyślam się, że wiesz co robisz i masz kopię ważnych danych icon_wink.gif

Aha, założyłem, że chodziło raczej o uids nie pids

[Ten temat był edytowany 1 razy. Ostatnio 07.02.2009 o 02:15.]

`Well! I've often seen a cat without a grin,` - thought Alice, `but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever saw in all my life!`
Napisane: 07.02.2009 [15:13]
biesior
admin
jako pisze Wolo, możesz zresteować też uid (który jest kluczem auto_increment a nie pid) z poziomu zwykłego phpMyAdmina, zauważysz tam przy okazji, że rekordy nie zostały skasowane, tylko oflagowane deleted = 1, więc musisz je ręcznie wyciepać z bazy zanim uda Ci się zresetować.

A poza wszystkim NIE musisz restetować, gdyż nawet jeśli uid pierwszej strony będzie wynosił 1234 TV! i tak odczyta to relatywnie (nie absolutnie w odniesieniu do klucza indeksu)

TYPO3 Certified Integrator | TYPO3 Społeczność Polska

prv: ['] waiting for the miracle, for the miracle to come
Napisane: 08.02.2009 [16:53]
wojtini
Twórca tematu
Dzięki Wam za pomoc. Wiedziałem że można na Was liczyć.

Temat zamykam jako rozwiązany.