Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

extbase i switchable controller actions


Autor Wiadomość
Napisane: 24.10.2013 [20:43]
tomkraw1
admin
Twórca tematu
zarejestrowany: 14.07.2008
Posty: 530
W końcu się za extbase zabrałem i zacząłem klikać swoje nowe rozszerzenie w Extension Builderze. Dodając FE plugin są tzw. switchable controller actions. Jak je rozumieć?


pozdrawiam
Tomek
Napisane: 26.10.2013 [11:33]
Jerzy.Skalski
zarejestrowany: 22.07.2013
Posty: 15
Witam,

to oznacza, że podczas konfiguracji wtyczki w BE za pomocą formularza FlexForm wybierając tryb pracy tejże wtyczki (np: List, Single), tak naprawdę ustalasz, które akcje kontrolera będą wywoływane. Przy czym instalator określa tylko tryb pracy wtyczki a programista określa, które metody kontrolera będą wywoływane. W tym celu Extension Builder generuje odpowiedni plik flexform-a z węzłem switchableActionControllers.

Pozdrowienia
Jerzy Skalski
Napisane: 28.10.2013 [09:07]
tomkraw1
admin
Twórca tematu
zarejestrowany: 14.07.2008
Posty: 530
Dzięki!
Właściwie spodziewałem się czegoś więcej. Widząc podpowiedź

HTML
Display list
Model->list; Model->single;


spodziewałem się jakiegoś bliższego związku widoków list z single.

pozdrawiam
Tomek