Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Zawartość generowana przez własny ext, a cache


Autor Wiadomość
Napisane: 27.11.2012 [15:50]
cieron
Twórca tematu
zarejestrowany: 30.08.2012
Posty: 4
Witam,

Napisałem rozszerzenie FE zwracające pewien tekst na stronę w ramach której działa. Docelowo rozszerzenie ma zwrócić inną zawartość w zależności od wartości parametru GET. Dodatkowo rozszerzenie zwraca też zawartość w przypadku braku parametru.

Mój problem jest następujący:
Po wywołaniu strony bez parametru, całość strony trafia do cache'a. Następnie niezależnie czy wywołuję stronę z parametrem czy bez, zawsze otrzymuję tą samą zawartość (taką samą jak dostaję bez parametru).

Co mogę zrobić?
Najlepiej jakby dla każdej wartości parametru (około 5 możliwości) był inny wpis w cache'u i taki powienien być wyświetlany.
Ewentualnie obchodząc problem... jak się wyłącza cache dla rozszerzenia, czy strony?
Napisane: 27.11.2012 [16:10]
kss
zarejestrowany: 19.07.2007
Posty: 1341

Najprościej dla Ciebie byłoby zrobić samo rozszerzenie niecachowalne.
Spróbuj tego sposobu:

http://www.dmitry-dulepov.com/2008/10/missing-chash-make-plugin-userint.html

=======================================
t33k
Napisane: 29.11.2012 [13:11]
biesior
admin
zarejestrowany: 20.03.2008
Posty: 1709
Jeśli napisałeś rozszerzenie z użyciem Extbase, wystarczy dodać nazwę odpowiedniej akcji do tablicy nie-cache'owanych akcji w pliku konfiguracji rozszerzenia.

TYPO3 Certified Integrator | TYPO3 Społeczność Polska

prv: ['] waiting for the miracle, for the miracle to come