Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Problem z RTE


Autor Wiadomość
Napisane: 04.02.2012 [22:33]
ilewy
Twórca tematu
zarejestrowany: 12.08.2011
Posty: 35
Witam,
mam następujący problem:

Zwykła instalacja typo3 z tt_news. Wszystko ładnie działa oprócz jednej rzeczy. Włączyłem sobie RTE w subheader i działa bez zarzutu. Stworzyłem sobie też wtyczkę rozszerzającą tabele tt_news o kilka pól i niektóre z nich sa polami renderowanymi w BE jako RTE. I tutaj zaczynają się schody niby wszystko w FE wygląda ok Markery tworze następująco:

PHP
$row = $conf['parentObj']->local_cObj->data;
$markerArray['###NAZWA_MARKERA###'] = $row['pole_z_bazy'];

Problem pojawia się gdy w takim też polu użyje linka. Zaznaczam tekst klikam link w RTE. Patrzę na kod wszystko ładnie tworzy się zwykłe <a>, patrzę do bazy danych widzę ładny typolink <link ... parametry >, niestety we FE również wyświetla się <link ... parametry > a nie znacznik <a>.
O dziwo nie działa też tworzenie linków w bodytext, jedyne pole które na to pozwała i ładnie się wyświetla znacznik <a> to pole subheader.

Nie mam pojęcia dlaczego tak się dzieje macie jakieś pomysły co mógł bym wam jeszcze dostarczyć żeby rozwiązać mój problem?
Napisane: 05.02.2012 [23:27]
kss
zarejestrowany: 19.07.2007
Posty: 1341

Musisz przepuścić pole przez funkcję pi_RTEcssText.

=======================================
t33k