Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

TCA tree mode

Autor Wiadomość
Napisane: 29.11.2011 [18:48]
ilewy
Twórca tematu
Mam coś takiego jak na załączniku.
Chciałbym aby obok każdego rekordu była ikonka edycji ew. podglądu pojedynczego rekordu. Czy jest to wykonalne? Niby ikonka edycji jest obok pola ale nijak nie da się wybrać elementu żeby go edytować, ponieważ gdy klikamy to się zaznacza/odznacza.

Jak mógł bym sformatować nazwy rekordów aby nie pokazywały tylko i wyłącznie informacji nazwa ale np nazwa + inne pole + inne pole?
Jakieś userfunc dla widoku tree poprzez TCA?

Z góry dzięki za odpowiedź.

http://www.image-share.com/upload/1091/40.jpg

Na razie mam coś takiego wprowadzonego do TCA:
PHP
'tx_trenings_register' => array (		
		'exclude' => 0,		
		'label' => 'LLL:EXT:trenings/locallang_db.xml:tt_news.tx_trenings_register',		
		'config' => array (
			'type' => 'select',	
			'foreign_table' => 'tx_trenings_company',	
			'foreign_table_where' => 'AND tx_trenings_company.pid=###STORAGE_PID### ORDER BY tx_trenings_company.company_name',	
			'size' => 10,	
			'minitems' => 0,
			'maxitems' => 9999,
			'renderMode' => 'tree',
			'treeConfig' => array(
    			'parentField' => 'fe_group',
    			'appearance' => array(
					'showHeader' => true,
				),
			),
			"MM" => "tt_news_tx_trenings_register_mm",
			'wizards' => array(
				'_PADDING'  => 2,
				'_VERTICAL' => 1,
				'edit' => array(
					'type'                     => 'popup',
					'title'                    => 'Edit',
					'script'                   => 'wizard_edit.php',
					'popup_onlyOpenIfSelected' => 1,
					'icon'                     => 'edit2.gif',
					'JSopenParams'             => 'height=350,width=580,status=0,menubar=0,scrollbars=1',
				),
			),
		)
	),

[Ten temat był edytowany 9 razy. Ostatnio 29.11.2011 o 19:30.]
Załącznik

Napisane: 29.11.2011 [20:36]
kss
Wg mnie nie raczej tego nie zrobisz w ten sposób. Za renderowanie drzewka odpowiedzialny jest extJS. TYPO3 przekazuje mu tylko dane. To extJS tworzy link z tytułu, więc nawet gdyby udało Ci się przemycić link w tytule to extJS stworzyłby linka do całości tytułu więc Twój link byłby nieklikalny.

Anyway możesz spróbować zrobić tak:
1) wgrać swój javascript w BE, który będzie się odpalał zawsze (nie robiłem tego jescze, więc nie wiem jak, ale czytałem gdzieś, że można więc pogooglaj)
2) ten javascript wyszukiwałby drzewka tworzone przez extJS.
3) jeżeli takie znajdzie to do linków tytułów, dodaje swoje linki do edycji rekordów posługując się danymi z drzewka extJS. Widzę na podglądzie wygenerowanego kodu, że są tam jakieś zapisy typu: <div ext:tree-node-id="72" ..... , czyli miałbyś w ten sposób id rekordu i tyle by wystarczyło do stworzenia linku edycji.

Przejrzyj też klasę:
/t3lib/tceforms/class.t3lib_tceforms_tree.php

może wpadniesz na jakiś lepszy sposób.

=======================================
t33k