Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

rozszerzenie innego rozszerzenia


Autor Wiadomość
Napisane: 28.07.2011 [19:40]
tomkraw1
admin
Twórca tematu
zarejestrowany: 14.07.2008
Posty: 530
Mam na warsztacie rozszerzenie rozszerzające inne rozszerzenie. Dodałem pola do tabeli i tu wszystko gra. Dylemat mam z plikiem ext_tables_static+adt.sql w którym dodaję parę rekordów. Dlatego że rozszerzam innego exta usunąłem ze składni DROP TABLE. Problem w tym, że po wejściu do Install Toola, po compare i imporcie wykasowana została cała zawartość tabeli. Czy to jest właściwe zachowanie bo chciałbym by moje rozszerzenie było maksymalnie niedokuczliwe dla rozszerzenia macierzystego?

pozdrawiam
Tomek
Napisane: 30.07.2011 [00:14]
biesior
admin
zarejestrowany: 20.03.2008
Posty: 1709
Hm, nie potrzebowałem nigdy więc głowy nie dam, ale podgapiłem kod i zdaje się, że zawsze będziesz miał zrzucane tabele wskazane w pliku ext_tables_static+adt.sql, zobacz co się dzieje w pliku /typo3/sysext/em/classes/install/class.tx_em_install.php w linii #864 - dopisywany jest DROP w pętli...

Prawdopodobnie najszybciej i najmniej kolizyjnie, jeśli wykorzystasz sposób aktualizacji DB tak samo jak rozszerzenia z grupy static_info_tables_XX (np. static_info_tables_fr) gdzie klasa z pliku class.ext_update.php samodzielnie przetwarza plik ext_tables_static_update.sql

TYPO3 Certified Integrator | TYPO3 Społeczność Polska

prv: ['] waiting for the miracle, for the miracle to come
Napisane: 30.07.2011 [10:59]
tomkraw1
admin
Twórca tematu
zarejestrowany: 14.07.2008
Posty: 530
Tak też zrobiłem. Dzięki.

pozdrawiam
Tomek