Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Własne rozszerzenie - moduł w BE - problem


Autor Wiadomość
Napisane: 27.07.2011 [12:33]
celsor
Twórca tematu
zarejestrowany: 30.11.2010
Posty: 1
Witam Serdecznie,

Do tej pory kożystając z ogólno dostępnych źródeł ( forum.typo3.pl, dokumentacja, wiedza zgromadzona w internecie ) udawało mi się uzyskać w typo3 z mniejszym lub wiekszym trudem zamierzony efekt.

Teraz nadszedl moment w ktorym chcialbym napisać niewielkie rozszerzenie. Miał by to być "moduł" w BE. Wygenerowałem sobie za pomocą kickstartera podstawowy szablon pliku. Niestety w zaden sposob nie potrafie zmuśić typo3 do wyswietlania komunikatów o blędach. Skonfigurowalem odpowiednio localconf.php, jednakże błędy wyświetlają sie w takich modulach jak template czy templavooila i odnoszą się do funkcji zawartych w samym jadrze systemu. Ja chciałbym aby wyswietlaly sie takze bledy odnoszace sie do konkretnego modulu czyli np tego ktory stworzylem w kickstarterze. Czy istnieje taka mozliwość ? W tej chwili wyswietlaja sie jedynie błędy krytyczne natomiast te o mniejszej wadze jak np. "PHP Notice: Undefined variable: php_errormsg in" wogole nie wyskakują.

pozdrawiam
Sylwester
Napisane: 27.07.2011 [22:56]
dpacholczyk
admin
zarejestrowany: 17.09.2008
Posty: 1544
nie bardzo rozumiem.
Jeśli coś sknocisz w swoim rozszerzeniu to komunikat błędu będzie dotyczyć twojego rozszerzenia a nie klasy systemowej - chyba, że pomylisz np nazwę metody

Certified Level 2 TYPO3 Night Crew Member.

http://typo3blog.pl