Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Temat bez odpowiedzi

dział dla developerów


Autor Wiadomość
Napisane: 18.09.2007 [21:43]
kss
zarejestrowany: 19.07.2007
Posty: 1341
Witajcie

zapraszamy Was do rozwoju działu „Dla developerów" http://dev.typo3.pl/

Ten dział będzie dla nas, developerów. Chcielibyśmy, żeby jak najwięcej osób mogło i chciało udostępniać swoją wiedzę - w końcu przesłaniem TYPO3 jest "Inspirowanie ludzi do dzielenia się (Inspiring people to share)" - stwórzmy więc razem środowisko, które będzie zachęcało do uczestniczenia w społeczności i będzie promowało TYPO3 w Polsce.

Liczymy na Waszą pomoc i jednocześnie rozumiemy, że część osób może mieć opory w upublicznianiu swojej pracy/tutoriali/nowości na platformie Społeczności TYPO3. Ze swojej strony cały czas deklarujemy zasadę neutralności portalu Społeczności TYPO3 – nigdy żadna firma nie będzie promowana bardziej niż inne a portal nie będzie w żaden sposób nastawiony na generowanie zysków. Wyjątkiem może być, wzorem typo3.org, mały banner dla hostingodawcy. Nie chcemy zysków, ale nie zamierzamy też dopłacać do domeny i szybkiego hostingu.

Wydaje się, że najlepszym sposobem na zabezpieczenie będzie możliwość wycofania swojego tutoriala/artykułu/newsa z platformy w momencie, gdy kierunek w jakim rozwija się platforma okaże się dla kogoś nieprawidłowy. Każdy artykuł/tutorial będzie miał stopkę z profilem, każdy news/podkast będzie podpisany, więc nietrudno będzie "zabrać swoje" i podziękować. Miejmy jednak nadzieję, że do takich sytuacji nie dojdzie.

Jesteśmy otwarci - aktywne osoby będziemy zapraszać do Społeczności TYPO3, żeby razem z nami współdecydowały o kierunkach rozwoju portalu.

Pod tym odsyłaczem http://dev.typo3.pl/index.php?id=216 spisaliśmy cele jakie stawiamy działowi „Dla developerów

=======================================
t33k