Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Nowy artykuł dla developerów

Autor Wiadomość
Napisane: 25.10.2009 [22:35]
tomkraw1
admin
Twórca tematu
Zainteresowanych wynikami pierwszego testu dostawców usług hostingowych pod kątem TYPO3 zapraszam do lektury mojego artykułu - http://dev.typo3.pl/artykuly/typo3-testy-hostingu/ .

Wielkie dzięki mojemu promotorowi Krystianowi za wsparcie merytoryczne i duuużo cierpliwości. icon_smile.gif

pozdrawiam
Tomek
Napisane: 25.10.2009 [23:40]
biesior
admin
Ha! dzięki Tobie za determinację! icon_smile.gif

TYPO3 Certified Integrator | TYPO3 Społeczność Polska

prv: ['] waiting for the miracle, for the miracle to come
Napisane: 26.10.2009 [09:42]
kss
tomkraw1 napisał/a

Wielkie dzięki mojemu promotorowi Krystianowi za wsparcie merytoryczne i duuużo cierpliwości. icon_smile.gif

Tomasz oczywiście przesadza icon_smile.gif Miałem tylko kilka drobnych uwag do naprawdę dobrego artykułu.

BTW - oczywiście to kwestia ustawień proporcji - ale wydaje mi się, że bardziej powinien być punktowany ogólny czas renderowania strony bez uwzględnienia mediów (czyli testy "Text-test" i "Sitemap-test").

Dlaczego?
1. Być może odczujemy różnicę w szybkości renderingu mediów na stronie, która składa się tylko z obrazków, ale zazwyczaj obrazki są dodatkiem do treści i nie występują w takiej ilości (chyba, że jesteśmy w dziale galerii).

2. Raz przetworzony obrazek trafia do typo3temp/pics i nawet jeżeli wyczyścimy cache to te obrazki nie są kasowane. Wówczas mają zastosowanie testy "Text-test" i "Sitemap-test".

Duże znaczenie dla "Graphic-test" dałbym tylko tym witrynom, które mają rozbudowaną galerię, albo są galerią.

Idealny byłby jakiś javascript, który w czasie rzeczywistym uzależniałby wyniki testu w zależności od preferencji usera icon_smile.gif

=======================================
t33k
Napisane: 26.10.2009 [10:15]
m_kola
Jako wiecznie niezadowolony klient netartu przy posiadaniu strony na TYPO3 w wyniku tego artykułu rozważam dwa kroki:
1) Wysłać go do netartu
2) Zmienić dostawcę.

Jak znam życie to zrobię najpierw krok 1 a później 2 bo i tak mnie zbędą.
Dzięki wielkie za artykuł, wielce przydatny!

Wiem, że to burzy wszystko czego was uczono, ale prawda i fałsz istnieją. Tylko dlatego, że nie znacie prawidłowej odpowiedzi, może nawet nie ma takiej możliwości, nie czyni waszej decyzji dobrą, ani nawet niezłą. Sprawa wygląda prościej. Jest ona po prostu zła.

.........................................................................
[url]www.katalog.optiweb.pl[/url] - Darmowy katalog linków
Napisane: 26.10.2009 [10:42]
biesior
admin
m_kola napisał/a

Jak znam życie to zrobię najpierw krok 1 ...

A nie szkoda Ci czasu ? icon_razz.gif

Przyznaj się publicznie ile czasu poświeciłeś na dyskusje z NA ? icon_wink.gif ja wiem icon_razz.gif

Niestety trzeba się liczyć z faktem, że pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da... Także zestawienie Tomka jest dużym ułatwieniem dla wszystkich, nie trzeba żyć płonnymi nadziejami.

Thx once again icon_smile.gif

TYPO3 Certified Integrator | TYPO3 Społeczność Polska

prv: ['] waiting for the miracle, for the miracle to come
Napisane: 26.10.2009 [12:05]
m_kola
biesior napisał/a

m_kola napisał/a

Jak znam życie to zrobię najpierw krok 1 ...

A nie szkoda Ci czasu ? icon_razz.gif

Przyznaj się publicznie ile czasu poświeciłeś na dyskusje z NA ? icon_wink.gif ja wiem icon_razz.gif

Niestety trzeba się liczyć z faktem, że pewnych rzeczy przeskoczyć się nie da... Także zestawienie Tomka jest dużym ułatwieniem dla wszystkich, nie trzeba żyć płonnymi nadziejami.

Thx once again icon_smile.gif

Agent Tomek dobrze się spisałicon_wink.gif
Fakt, że z adminami z NA już trochę pogadałem i oczywiście efekty są... niewidoczneicon_smile.gif

Wiem, że to burzy wszystko czego was uczono, ale prawda i fałsz istnieją. Tylko dlatego, że nie znacie prawidłowej odpowiedzi, może nawet nie ma takiej możliwości, nie czyni waszej decyzji dobrą, ani nawet niezłą. Sprawa wygląda prościej. Jest ona po prostu zła.

Napisane: 26.10.2009 [15:58]
dpacholczyk
admin
te testy potwierdziły to czego byłem PRAWIE pewien, że linuxpl.com to jeden z lepszych dostawców jeśli chodzi o strony TYPO3.

Stawiałem tam już kilka rzeczy i naprawdę śmigało zawsze wszystko bez zarzutów. Dodatkowo kontakt z adminami jest na 6+. Szybkie reakcje - czasami arogancja przemawia przez nich, ale kurcze takie prawa adminów icon_biggrin.gif

Certified Level 2 TYPO3 Night Crew Member.

http://typo3blog.pl
Napisane: 27.10.2009 [08:34]
m_kola
dpacholczyk napisał/a

Dodatkowo kontakt z adminami jest na 6+. Szybkie reakcje - czasami arogancja przemawia przez nich, ale kurcze takie prawa adminów icon_biggrin.gif

Prawa adminów są inne: 777 icon_wink.gif

Napisane: 27.10.2009 [09:02]
tomkraw1
admin
Twórca tematu
Fajnie, że nie tylko mi się wyniki przydadzą. Będę ich używał kiedy stronkę będzie chciał zrobić bloger albo fotograf.
Super, że pojawiły się pomysły i sugestie na następne testy.

pozdrawiam
Tomek
Napisane: 10.11.2010 [22:33]
wi.Tek

te testy potwierdziły to czego byłem PRAWIE pewien, że linuxpl.com to jeden z lepszych dostawców jeśli chodzi o strony TYPO3.

Stawiałem tam już kilka rzeczy i naprawdę śmigało zawsze wszystko bez zarzutów. Dodatkowo kontakt z adminami jest na 6+. Szybkie reakcje - czasami arogancja przemawia przez nich, ale kurcze takie prawa adminów icon_biggrin.gif

Heh dzisiaj właśnie miałem kontakt z ... nie wiem kim - czy adm czy pomoc techniczna i nie do końca byłem zadowolony z niego (a raczej wcale).

Z drugiej strony właśnie mi uświadomiłeś ...że sam czasem (szczególnie wobec nieulubionych użyszkodników icon_wink.gif ) podobnie się zachowuję... cit. "u mnie działa".

Cóż, trza będzie i nad sobą czasami pomyśleć icon_smile.gif
P.S. Fajny teścik.

pozdrawiam
wi.Tek