Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Temat bez odpowiedzi

Jak zmodyfikować konfigurację z tca.php nie grzebiąc w oryginalnym pliku


Autor Wiadomość
Napisane: 15.10.2012 [14:43]
sim_co
zarejestrowany: 18.02.2010
Posty: 168
Cześć,

W jednym serwisie z powodu dużej ilości pól w formularzach musiałem wyłączyć IRRE dla powermaila, bo coś się sypało.
Teraz obsługa odbywa się przez 'listę'. W przypadku fieldów zaczyna ona być trochę kłopotliwa, bo w polu wyboru fieldsetu ładuje do selecta wszystkie fieldsety jakie zostały dodane - bez ograniczeń co do pida.
Rozwiązaniem jest dodanie na końcu w powermail/tca.php

PHP
if($confArr['useIRRE'] == 0) {
	$TCA['tx_powermail_fields']['columns']['fieldset']['config']['foreign_table_where']	= 'AND tx_powermail_fieldsets.pid=###CURRENT_PID### ';
}


W jaki sposób można uzyskać ten sam efekt nie grzebiąc w oryginalnym pliku?

simcode.pl