Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Temat bez odpowiedzi

Pilna modyfikacja BE

Autor Wiadomość
Napisane: 01.06.2012 [00:05]
Merlin
Mam takie pytanie. Chcąc dostosować typo3 dokładnie do oczekiwań klienta zastanawiam się na ile poniższe modyfikacje są możliwe:

Za zadanie mam przedstawić kalendarz w postaci szachownicy-menu i wydarzenia z danego dnia jako wpisy/strony w drzewie menu.
No i jeszcze jest jedno uwarunkowanie, że może być ok 8-10 róznych kategorii wpisów (różnie formatowanych w css)

Nie mogąc poradzić sobie z gotowymi pluginami do tt_news (w mojej instalacji typo3 4.7 niestety moduły Calendar itp nie chcą poprawnie działać - wyrzucają mnóstwo błędów w szczególności "'Zend_mm_heap Corrupted". Pomyślałem że może zmodyfikować troszkę BE w sekcji WEB i tu rozwiązać problem. Mianowicie:
Kalendarz wyglądałby tak:
Struktura drzewa menu : rok=>miesiąc =>dzień1
....................................................................dzień2
Gdzie dni to kolejne strony/elementy w menu.
Danego dnia mogą wystąpić max 10 wydarzeń. Każde z nich powinno mieć możliwość innego oznaczenia-wyróżnienia w sposób powtarzalny (formatowany przez CSS)
Czyli np. wydarzenie Kategorii A ma zawsze tło nagłówka niebieskie. itd.

Żeby tak podejść do sprawy to musiałbym użytkownikowi skonfigurować albo listę "stylów" z przypisanym formatowaniem,
No i tu pojawia się pytanie o modyfikacje:

Znalazłem w formularzu do wypełniania strony (WEB=>Strona=>Zwykły element tekstowy) listę rozwijaną którą można by wykorzystać do moich celów tzn.
Nagłówek => Typ i tu kilka typów które zapewne definiowane są przez CSS

Czy można zmodyfikować/ przypisać nowe formatowanie do nagłówka, oraz dodać nowe typy nagłówka do listy? Jeśli tak to w jaki sposób? gdzie szukać skryptu odpowiedzialnego za konfigurację, nazwę i przypisanie listy do CSS?

Obecnie jest typ: Domyślny, Ukryty i 5 układów.

Z funkcjonalnego punktu widzenia modyfikacja listy nagłówków byłaby najlepszym rozwiązaniem bo byłaby w pełni skalowalna.

No i jeśli by wykorzystać modyfikację Typu Nagłówka to można dla łatwiejszej pracy klienta usunąć niepotrzebne kolumny w widoku kolumny.
Pojawia się jeszcze jeden problem.
Czy można zdefiniować jakiś stały automatyczny, formatowany przez CSS separator dla wpisów w jednej kolumnie np w postaci jakiegoś metaznacznika, który potem może być odpowiednio zinterpretowany przez szablon strony.

z góry dzięki za pomoc.