Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Temat bez odpowiedzi

Grupa skupiająca inne grupy i drzewo struktury


Autor Wiadomość
Napisane: 25.05.2012 [14:19]
sim_co
zarejestrowany: 18.02.2010
Posty: 168
Cześć wszystkim,

Sytuacja następująca - jest sobie grupa 'editors', która ma dostęp do całej gałęzi serwisu oprócz podgałęzi 'Podstrona 2', do której dostęp ma grupa 'podstrona2_editors'. Żeby userzy z grupy 'editors' mieli dostęp do gałęzi 'Podstrona 2' dodałem grupę 'podstrona2_editors' do 'editors' i wszystko jest ok. Kwestia tylko wyświetlenie drzewa w środkowej kolumnie dla userów z 'editors'. Mają strukturę złożoną ze struktury 'podstrona2_editors' i 'editors' - owszem jest to logiczne, ale czy można by było uniknąć powtórzeń? Widok w załączniku.

Pytanie dodatkowe o metodologie z tworzeniem grup. Tak sobie wymyśliłem, że najprościej jest chyba osobno tworzyć grupy z ustawieniami tylko w 'liście dostępu' - uprawnienia odnośnie tabel, typów stron itd i osobno z ustawionymi punktami podłączenia drzewa i dostępem do struktury? Idąc dalej grupę z uprawnieniami do tabel (rekordów) można by było rozbić na podgrupy - grupa operująca tylko i wyłącznie na zawartości strony, grupa tt_news, grupa powermail i później to swobodnie łączyć jak z klocków. Czy to dobra praktyka?

Ps Chyba załączenie plików nie działa?


[Ten temat był edytowany 5 razy. Ostatnio 11.06.2012 o 13:58.]

simcode.pl
Załącznik