Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Grupy i użytkownicy BE


Autor Wiadomość
Napisane: 21.05.2012 [14:14]
sim_co
Twórca tematu
zarejestrowany: 18.02.2010
Posty: 168
Cześć,

Mam problem z wytłumaczeniem komuś kto z TYPO3 nigdy nie miał doczynienia sposobu tworzenia grup BE i użytkowników. Największy kłopot, to wyjaśnienie czemu uprawnienia są nadawane 'dwutorowo' tzn przez utworzenia rekordu np grupy BE i przez moduł 'Dostęp'. Tłumaczyłem, że w rekordzie grupy, ustawiamy - ogólnie rzecz biorąc - dostęp do modułów, a konkretnie jakie typy rekordów użytkownik może odczytać, czy modyfikować. Z kolei przez 'Dostęp' dajemy dostęp do gałęzi struktury, w której obrębie możemy działać - między innymi dopisywać rekordy typów, do których daliśmy dostęp krok wcześniej. Widzę, że niespecjalnie to trafia, bo np 'w drupalu jest wszystko w jednym miejscu'. Ktoś z Was ma pomysł jak to bardziej obrazowo wyjaśnić?

simcode.pl
Napisane: 22.05.2012 [09:01]
kss
zarejestrowany: 19.07.2007
Posty: 1341
Odpowiedź jest dobra. Argument "że w Drupalu jest inaczej" jakoś do mnie nie trafia - to różne systemy więc jest inaczej.

Myślę, że jest to rozdzielone z powodów technicznych (operacje na drzewie) jak i usability. Wyobraź sobie, funkcjonalność modułu "Access" zamkniętą w jednej z zakładek konfiguracji rekordu be_groups. To byłoby straszne.

=======================================
t33k
Napisane: 22.05.2012 [10:01]
sim_co
Twórca tematu
zarejestrowany: 18.02.2010
Posty: 168
Dzięki.

simcode.pl