Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Wiadomosc 'popup' po zalogowaniu uzytkownika


Autor Wiadomość
Napisane: 20.04.2012 [10:58]
mwolanski
Twórca tematu
zarejestrowany: 23.11.2011
Posty: 88
Witam,

Potrzebuje poinformowac wszystkich uzytkownikow strony o planowanych pracach zwiazanych ze zmiana serwera. Informacja bedzie typu: w dniach 23-24 kwietnia prosze nie wprowadzac zadnych zmian na stronie w zwiazku ze zmiana serwera.

Znalazlem pewne rozwiazanie ale nie mam pojecia jak sprawic zeby to dzialalo...

czy ktos moglby mi pomoc ?

Napisane: 20.04.2012 [11:42]
mwolanski
Twórca tematu
zarejestrowany: 23.11.2011
Posty: 88
Inna opcja jaka rozwazam to podmienic plik backend.php robiac jego kopie do backend2.php a w miejsce backend.php wpisac informacje o planowanych pracach...

Czy to moze zabuzyc w jakikolwiek sposob funkcjonalnosc systemu ?

WIadomosc bedzie pokazana dla kazdego kto sie zaloguje

typo3/index.php a nastepnie zostanie przekierowany do typo3/backend.php z informacja i z mozliwoscia przejscia dalej do backend2.php jezli musi koniecznie.

Co Wy na to?
Napisane: 20.04.2012 [11:58]
mwolanski
Twórca tematu
zarejestrowany: 23.11.2011
Posty: 88
Moje 2 rozwiazanie wydaje sie byc znacznie lepsze.

Poniewaz w moim przypadku chodzi o przeniesienie serwera na ktorym jest 40 stron na Typo3, kazda korzysta z tego samego zrodla, wiec wystarczylo w moim przypadku zmienic plik backend.php na plik zaiwierajacy informacje dlaczego nie mozna sie zalogowac, oraz ewentualne informacje ze klikajac tu (backend2.php - oryginalny plik) mozna sie zalogowac.

Dzieki temu prostemu zabiegowi mozna wylaczyc backend dla wszystkich
a admin znajacy nazwe pliku backend.php moze sie zalogowac mimo wszystko.