Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Domena i drzewo strony...

Autor Wiadomość
Napisane: 15.03.2012 [13:35]
zbycho
Twórca tematu
Ziom!
Nawet nie wiem za bardzo jak nazwać ten temat. Instalowałem wczoraj na HOME.PL Typo3 w wersji 4.6. Po paru drgawkach i zachowaniach pozakontrolnych jakoś tam sobie poradziłem. Wpisuję w przeglądarkę adres strony i widzę jedynie białą stronę...
foto-skiba.home.pl

Loguję się do BE i podglądam sobie kolejne podstrony...
[url=]foto-skiba.home.pl?id=12[/url]
działa...

Dziwi mnie trochę, że przy wywołaniu foto-skiba.home.pl widzę stronę o id=0 czyli rootpagetree. Normalnie powinienem być przekierowany na pierwszą podstronę (która jest skrótem do kolejnej w moim przypadku) jednak tak się nie dzieje... Czy ktoś ma jakiś pomysł dla czego?

Zrobiłem coś takiego:
Wpierw moje drzewo wyglądało mw. tak:
[pageroot]
__[strona o id=1]
___[strona o id=2]
____[strona o id=5]
____[strona o id=6]
____[strona o id=7]
___[strona o id=3]
[..]
Strona główna mojego serwisu ma id=5. Pod stronę o id=1 podpiąłem główny szablon, a jej typ to 'Skrót do strony' i wybrałem z listy stronę o id=5. Wpisałem domenę w przeglądarkę i wyskakuje pusta, biała strona...

W kolejnym kroku stworzyłem stronę test i podpiąłem do niej standardowy szablon 'hello world':
[pageroot]
__[strona TEST]
__[strona o id=1]
___[strona o id=2]
____[strona o id=5]
____[strona o id=6]
____[strona o id=7]
___[strona o id=3]
[..]
W FrontEndzie zobaczyłem napis 'Hello World!'. I teraz najlepsze... Nadałem typ tej stronie jako 'Skrót do strony' i zobaczyłem ponownie białą stronę... Czy ktoś wie może o co z tym chodzi?

[Ten temat był edytowany 2 razy. Ostatnio 15.03.2012 o 21:02.]
Napisane: 15.03.2012 [21:28]
zbycho
Twórca tematu
Niby sobie poradziłem, ale jakoś mnie nie satysfakcjonuje to rozwiązanie. Ustawiłem typ strony o id=1 jako 'standardowa strona' i uzupełniłem kontent ze strony id=5... Teraz muszę kombinować, żeby klient się w tym połapał...
Napisane: 16.03.2012 [09:00]
kss

Zastosowałeś?
http://forum.typo3.pl/forum/post/instalacja/1955.html

=======================================
t33k