Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Forum » TYPO3 » Ogólne
Tematy bez nowych odpowiedzi

Od czego zaczynacie

Autor Wiadomość
Napisane: 05.02.2015 [21:39]
Paradiso
Twórca tematu
Witam

Całkiem niedawno zacząłem swoją "przygodę" z Typo i mam pewien projekt do zrealizowanie.
Interesuje mnie od czego zaczynacie tworzenie strony, ja np zrobiłem "drzewko" ze stronami, które będą i zainstalowałem dodatki (tt_news, realurl), teraz zastanawiam się co dalej ? Pocięcie elementów strony i stworzenie *.css może ?

W jakiej kolejności wy to robicie ? Macie jakieś ulubione sposoby ?

Pozdrawiam

P.S.
Kliknąłem zły dział, chciałem "TYPO3", a trafiłem w "ROZSZERZENIA", przepraszam za to icon_smile.gif

[Ten temat był edytowany 1 razy. Ostatnio 05.02.2015 o 21:42.]
Napisane: 22.02.2015 [20:18]
tomkraw1
admin
Przeniesione.

Ja zaczynam od rozmowy z klientem icon_wink.gif
Projekt, szablon html itd. okresowe przeglądy z klientem aż do oddania projektu.

pozdrawiam
Tomek
Napisane: 23.02.2015 [14:37]
Paradiso
Twórca tematu
Dzięki za odpowiedź, późna ale zawsze to coś.
Zdążyłem już prawie wykonać całą pracę w tym czasie icon_wink.gif

Mam jeszcze tylko problem z realURL, próbuje skonfigurować je od paru dni i dostaje 404 not found, a link zamienia dobrze.

Pozdrawiam
Napisane: 08.04.2015 [15:49]
motyl
hej
Warto zamiast tt_news uzyc wtyczki "news"
https://forge.typo3.org/projects/extension-news
http://typo3.org/extensions/repository/view/news

tt_news nie jest juz rozwijany.

co do realurl, upewnij się czy mod_rewite masz włączony na serwerze, oraz czy zmieniles nazwe pliku _.htaccess na .htaccess

TYPO3 Camp Poland 2014
21-22.11.2014
typo3camp.pl
Napisane: 09.04.2015 [10:42]
sim_co
"motyl" napisał/a

hej
Warto zamiast tt_news uzyc wtyczki "news"
https://forge.typo3.org/projects/extension-news
http://typo3.org/extensions/repository/view/news

tt_news nie jest juz rozwijany.

Warto jeszcze dodać, że rozszerzenie "news" ma w standardzie możliwość korzystania z CE (tekst, galeria...) przy układaniu treści wpisu, a do "tt_news" potrzebna była wtyczka KSS-a.

simcode.pl
Napisane: 10.04.2015 [13:20]
wolo
Moim zdaniem tt_news nie jest rozwijany, bo ma już chyba wszystko, co potrzeba icon_wink.gif
Jest to może niedzisiejszy kawał kodu zabity deskami w jednej klasie, ale za to łatwo się go debuguje i świetnie da się rozszerzać go hookami o różne nietypowe bajery, które nieraz klienci lubią wymyślać. Nie chciałbym się w takich momentach użerać z extbasem, by się ostatecznie dowiedzieć, że się z jakiegoś powodu nie da. Z tt_newsa można zrobić wszystko, robiliśmy już z niego listy najróżniejszych rekordów modyfikowanych w locie na najcudaczniejsze sposoby. A Dejw kiedyś zrobił z niego kalendarz.
Pibase wiecznie żywy ; ) Ja na razie nie planuję się przesiadać, zresztą zbyt dużo różnych dodatków napisałem i nazbierałem, by to teraz wyrzucić ot tak do kosza i zastanawiać się na nowo, jak teraz się robi najprostsze rzeczy.

A odpowiadając na pytanie z tematu - install tool doprowadzić do porządku, przejrzeć wszystkie uwagi, sprawdzić generowanie obrazków, potem struktura plików w templates, podpięcie jakiejś templavoili czy grida, zdefiniowanie DS / szablonów / fluida czy co tam kto używa, liby dla kontenerów w typoscripcie do osadzenia w tychże, jakiś bootstrap, t3jquery, backend users - ustawienie uprawnien dla grupy non-adminów, filemountów, podpięcie cssów, jsów, tsów, analyticsa, definicje hmenu, konfig rte dla klas / framesów, języki, potem zestaw moich stałych ext-toolsów, newsy... Kiedyś jeszcze wrzucaliśmy Zenda.
Być może zapomniałem o czymś oczywistym. Ogólnie Typo to dłubanina, bo możliwości jest sporo i każdy robi to inaczej. Powodzenia icon_wink.gif

`Well! I've often seen a cat without a grin,` - thought Alice, `but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever saw in all my life!`