Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Forum » TYPO3 » Ogólne
Temat z wieloma odpowiedziami

6.2 i localconf


Autor Wiadomość
Napisane: 11.04.2015 [15:38]
wolo
Twórca tematu
zarejestrowany: 04.09.2007
Posty: 26
Hehe jasna sprawa, takie "ułatwienia" różnych cudotwórców też już przeżyliśmy. A ten patent na context powstał na długo, zanim ktoś wpadł dodać coś podobnego do core i moim zdaniem lepiej, więc nie widzę potrzeby rezygnacji z tego, tylko po to, żeby w każdym "if (DEV)" pisać "if ($GLOBALS['TYPO3_CONF_VARS']['SYS']['applicationContext'] == 'Development')" icon_smile.gif To jeden z tych przykładów, gdzie kolesie z Typo skomplikowali banalną rzecz jak tylko mogli...

`Well! I've often seen a cat without a grin,` - thought Alice, `but a grin without a cat! It's the most curious thing I ever saw in all my life!`
Napisane: 11.04.2015 [17:21]
kss
zarejestrowany: 19.07.2007
Posty: 1341


Jest funkcja z API do tego celu: icon_smile.gif

GeneralUtility::getApplicationContext()->isDevelopment()


=======================================
t33k