Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Forum » TYPO3 » Ogólne
Tematy bez nowych odpowiedzi

TYPO3 czy NEOS

Autor Wiadomość
Napisane: 02.09.2014 [22:25]
kubaha
Twórca tematu
Cześć wszystkim,
dopiero zaczynam swoją przygodę z tym cms`em dlatego proszę o wyrozumiałość. Zastanawiam się, czy warto iść w nową odsłonę typo, mianowicie NEOS? Czy jednak zostać przy TYPO3, gdzie codziennie dodawane są nowe extensions i o którym sporo można w sieci poczytać.

Dzięki za opinie,
Kuba
Napisane: 04.09.2014 [00:10]
kss

Neos - na tym etapie stosowałbym go do w miarę prostych witryn bez wielojęzyczności. Tutaj masz parę referencji, żebyś mógł zobaczyć co można: http://neos.typo3.org/demo/neos-references.html

TYPO3 przetestowane jest natomiast w najprzeróżniejszych konfiguracjach, mega skomplikowanych wdrożeniach, różnych wariantach wielojęzyczności.

=======================================
t33k
Napisane: 04.09.2014 [18:55]
kubaha
Twórca tematu
Dzięki za odpowiedź.

Chodzi mi o prostą stronkę, beż żadnych tłumaczeń, więc chyba postawię na NEOS. Pytanie tylko, czy będzie on dalej rozwijany? Bo jak szukałem do niego dodatków (extensions, nie wiem jak to tłumaczyć) to nic nie znalazłem. A że znam tylko podstawy podstaw php, to nie chce wejść w coś, co nie pozwoli mi fajnie obudować mojej stronki w jakieś gadżety typu mapa google, formularz, kalendarz itp.

Stąd pytanie, czy społeczność TYPO3 nie obrazi się na NEOS i będzie on rozwijany równolegle z TYPO3? I czy nie warto nauczyć się bardziej rozbudowanego TYPO3 i korzystać z gotowych gadżetów przygotowanych przez fachowców?
Napisane: 06.09.2014 [13:56]
kss
Dodatków do Neosa jest w tej chwili bardzo mało a jeżeli słabo znasz php to wybierz zwykłe TYPO3.

=======================================
t33k
Napisane: 08.09.2014 [12:37]
kubaha
Twórca tematu
Tak też właśnie zrobię! Dzięki wielkie za pomoc icon_smile.gif
Napisane: 24.09.2014 [15:04]
kubaha
Twórca tematu
tutaj jeszcze kilka rad z oficjalnego kanału YT Typo3 jakby ktoś był w podobnej sytuacji jak ja:
https://www.youtube.com/watch?v=1kmEeZP_XHg

pozdrawiam,
kuba