Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Forum » TYPO3 » Ogólne
Tematy bez nowych odpowiedzi

Magento +TYPO3 ?


Autor Wiadomość
Napisane: 02.04.2014 [14:56]
d2b
Twórca tematu
zarejestrowany: 02.04.2014
Posty: 1
Zlecamy realizację serwisu łączącego dość duży sklep internetowy (Magento) i część CMS, w której będą newsy, wydarzenia itp. Treści może być całkiem sporo. Dodatkowo treść personalizowana pod klienta (m.in. geolokalizacja) i przenikająca się dość mocno z ofertą sklepu (automatyczne powiązania produktów z artykułami).

Dylemat polega na tym, czy próbować to stawiać w oparciu o Magento + TYPO3, czy może wystarczy samo Magento (szczerze nie znam ograniczeń CMS Magento)? Wcześniej nie miałem też styczności z TYPO3 i nie wiem co wniesie wykorzystanie tego narzędzia.
Napisane: 02.04.2014 [21:08]
kss
zarejestrowany: 19.07.2007
Posty: 1341
IMO im bardziej przewidywalny, powtarzalny jest content w zakresie struktury/designu tym mniej potrzeby aby angażować TYPO3. Narzut na integrację będzie zbyt duży w stosunku do zalet, więc jeżeli uda Ci się ogarnąć cały content CMYsowy w zakresie samych artykułów (do których magento ma pewnie jakieś specjalizowane exty) to nie próbowałbym łączenia.


=======================================
t33k