Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Forum » TYPO3 » Ogólne
Tematy bez nowych odpowiedzi

za duża liczba zapytań


Autor Wiadomość
Napisane: 28.02.2014 [10:37]
ohny
Twórca tematu
zarejestrowany: 15.07.2010
Posty: 117
Od administratora mojego serwera dostałem informację, że

"Państwa bazy danych przekraczają parametry bezpieczeństwa na serwerze , a dokładnie: Maksymalna liczba zapytań liczona na serwer w ciągu doby 4 000 000"

Tak naprawdę jest to tylko jedna baza.

Co mam zrobić?
Napisane: 05.03.2014 [20:11]
artur2000
zarejestrowany: 09.12.2008
Posty: 65
Zmniejszyc liczbe zapytan icon_smile.gif

1) Zrefaktoryzowac kod PHP projektu, prawdopodobnie ktoras wtyczka generuje zbyt duzo zapytan, zacznij od swoich skryptow a potem od doinstalowanych.

Bardzo pomocny bylby w tym jakis profiler.
Zerknij tutaj:
http://www.sitepoint.com/the-need-for-speed-profiling-with-xhprof-and-xhgui/
http://www.geekyboy.com/archives/718

Jesli naprawde projekt generuje u Ciebie tysiace zapytan za jednym razem to xhprof Ci to pokaze przy funkcji mysql_query().

2) Wlaczyc cache w TYPO3, to od razu znaczaco zredukuje ilosc zapytan jesli krytyczna czasc kodu PHP (ta ze zbyt duza iloscia zapytan) jest cachowana.

Sam TYPO3 generuje ok. 1000 zapytan przy jednym nie cachowanym generowaniu strony.
Wiec jesli masz 5.000 page views dziennie to masz te 5.000.000 zapytan.

Przy aktywnym cache i dobrze zaprogramowanych wtyczkach, ktore go nie deaktywuja ($TSFE->setNoCache() !!!!) 1000 zapytan redukuje sie do kilkdziesieciu.Certified Level 2 TYPO3 Night Crew Member