Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Forum » TYPO3 » Ogólne
Tematy bez nowych odpowiedzi

TYPO3 Error

Autor Wiadomość
Napisane: 21.01.2014 [20:39]
smerf11
Twórca tematu
Witam
Mojemu wujkowi coś się zrobiło ze stroną. Ma on ją na hostingu home.pl i pojawił mu się jakiś TYPO3 Error. Chciałbym mu pomóc to naprawić, ale niestety nie wiem jak. W internecie znalazłem wasze forum więc pomyślałem że pomożecie.
Jak wejdę na stronę to jest napisane

Oops, an error occured!

Database Error: The current username, password or host was not accepted when the connection to the database was attempted to be established!

Jest to napis w różowej ramce a ta ramka jest na szarym tle.
Proszę o pomoc.

PS: Jeżeli można to napiszę tą jego stronę.
Napisane: 21.01.2014 [21:53]
zigzag
admin
Cześć Smerf.
Komunikat mówi o problemie połączenia z bazą danych. Powodem może być zmiana loginu, hasła, adresu pod którym znajduje się baza lub jej usunięcie inną opcją mogło by być uszkodzenie bądź zmiana konfiguracji systemu.
Jednak w wymienionych wypadkach osoba mająca uprawnienia do panelu administracyjnego home.pl lub FTP musiała by wprowadzić jakieś zmiany.

Sprawdź w panelu home.pl czy istnieje baza danych, najprawdopodobniej typu MySQL.
Jeśli jest to porównaj login i hasło do bazy z informacjami znajdującymi się w pliku typo3conf/localconf.php

$typo_db_username = 'login';
$typo_db_password = 'hasło';
$typo_db_host = 'adres';

Smerf, jeśli nie masz wiedzy na temat konfiguracji hostingu, systemu i nie chcesz maglować wszystkiego od zera to proponował bym umieścić post w dziale zlecenia, profesjonaliście zdiagnozowanie problemu zajmie moment. Pamiętaj tylko że musisz dostarczyć wszystkie dane dostępowe do panelu serwera.
Jeśli jednak nie masz hobby :p i interesuje Ciebie system TYPO3 to trafiłeś w dobre miejsce ale wiele przed tobą icon_smile.gif Na forum znajdziesz dużo przydatnych informacji na temat systemu. Proponował bym zacząć od informacji związanych z instalacją systemu.

Pozdr.
Napisane: 22.01.2014 [18:13]
smerf11
Twórca tematu
Chciałem się dowiedzieć jak wejść mam w panel administratora, bo w emailu napisali mi żebym wszedł na panel administracyjny który znajduje się pod adresem www.mojastrona.pl/typo3 , ale jak wejdę to się ciągle ten błąd pojawia.
Napisane: 22.01.2014 [19:34]
zigzag
admin
Dzieję się tak bo panel administracyjny również wymaga połączenia z bazą danych.
Napisane: 23.01.2014 [10:18]
smerf11
Twórca tematu
Czyli muszę wejść na home.pl i tam się zalogować, zobaczyć jakie są dane do bazy danych i dodać je w odpowiednie miejsca w pliku typo3conf/localconf.php tak?