Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Forum » TYPO3 » Ogólne
Temat bez odpowiedzi

Inkludowane skrypty php - który user zalogowany?


Autor Wiadomość
Napisane: 24.12.2013 [17:33]
Phb037
zarejestrowany: 19.09.2010
Posty: 62
Witam,

Stworzyłem miniserwis pobierający i wyświetlający dane z bazy. Składa się on z podstron dostępnych tylko dla zalogowanych userów FE. Podstrony zawierają PHP Include, a zaincludowane skrypty mojego autorstwa pobierają, zapisują w tymczasowej tabeli i wyświetlają dane. Wszystko fajnie tylko, że ten mechanizm działa tak samo dla każdego usera, tzn. każdy nowozalogowany widzi dane wybrane przez innego użytkownika, bo dane zapisywane i pobierane są z tych samych rekordów dla każdego.

Problem polega na tym jaki mechanizm zastosować, aby dane były oddzielnie pobierane i zapisywane dla poszczególnych zalogowanych userów FE. Myślę, że powinienem stworzyć w tymczasowej tabeli pole user i nazwy uzytkowników mogłyby być identyfikatorami danych do wyświetlenia.

Jednak jak sprawić, aby skrypt rozpoznawał, który user FE jest w danych momencie zalogowany i chce zapisać/rząda odczytu "swoich" danych?[Ten temat był edytowany 1 razy. Ostatnio 24.12.2013 o 17:43.]

Street Sweeper Social Club