Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Forum » TYPO3 » Ogólne
Tematy bez nowych odpowiedzi

Problem z logowaniem FE po przeniesieniu podstrony "Login"


Autor Wiadomość
Napisane: 29.11.2013 [14:27]
Phb037
Twórca tematu
zarejestrowany: 19.09.2010
Posty: 62
Witam,

Po przeniesieniu w inne miejsce w drzewie podstrony "Login" dostaję komunikat o nieprawidłowym użytkowniku lub haśle. Gdy strona wróci z powrotem - jest OK. Dlaczego tak się dzieje?

Typo3 4.7.15 Blank Package

Może jeszcze dodam, że wylogowanie działa z tej przeniesionej strony.

To samo dzieje się niestety w przypadku strony "Login" stworzonej na nowo. Zalogowanie działa tylko i wyłącznie ze "starej" strony i to z określonego miejsca w drzewie. Cache Typo i przeglądarki wyczyszczone.


[Ten temat był edytowany 1 razy. Ostatnio 30.11.2013 o 12:28.]

Street Sweeper Social Club
Napisane: 08.12.2013 [01:31]
kss
zarejestrowany: 19.07.2007
Posty: 1341
Być może gdzieś w drzewie w TS Template masz określony uid sysfoldera z którego są czytane rekordy fe_usera do logowania. Przeniesienie w inną cześć drzewa powoduje, że felogin nie wie skąd ma czytać rekordy userów.
Sprawdź w typoscript object browser wartość

TYPOSCRIPT
plugin.tx_felogin_pi1 {
 #storagePid - where are the user records? use single value or a commaseperated list
 storagePid =
}


=======================================
t33k
Napisane: 24.12.2013 [17:17]
Phb037
Twórca tematu
zarejestrowany: 19.09.2010
Posty: 62
Dzięki, ale prostszym rozwiązaniem okazało się stworzenie nowej strony + felogin icon_wink.gif Działa wysmienicie. Teraz mam nowe wyzwanie, ale to w innym temacie.

Street Sweeper Social Club