Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Temat z wieloma odpowiedziami

tt_news


Autor Wiadomość
Napisane: 28.09.2009 [10:59]
kss
zarejestrowany: 19.07.2007
Posty: 1341
Nie wiem po co się męczycie z ręcznym edytowaniem plików językowych jeżeli są do tego specjalne rozszerzenia. np. lfeditor czy llxmltranslate.

Mała uwaga.
Jeżeli edytujecie plik językowe w katalogu rozszerzenia to pamiętajcie, ze przy jego upgradzie wszystko stracicie. Podane wyżej rozszerzenia tworzą tłumaczenia w katalogu typo3conf/l10n/pl/[nazwa_rozrzerzenia]/, więc upgradu rozszerzenia można dokonać bez problemu.

Zmiany labeli przez TS są szybkie jeżeli zmieniamy parę labeli, ale nie można zapomnieć, że zabieramy tym samym możliwość modyfikacji tych labeli użytkownikowi końcowemu serwisu.

=======================================
t33k