Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Temat bez odpowiedzi

Advanced Frontend Editing + RealUrl


Autor Wiadomość
Napisane: 04.02.2013 [18:18]
zibi
zarejestrowany: 18.01.2013
Posty: 9
Witam,
mam problem z wtyczka Frontend Editing, po jej zainstalowaniu (była domyślnie w typo3) ustawiłem w TS config.admPanel = 1, oraz w ustawieniach grupy user'ów np. "Advanced editors" ustawiam w TSconfig:
"admPanel {
enable.edit = 1
module.edit.forceNoPopup = 0
module.edit.forceDisplayFieldIcons = 1
module.edit.forceDisplayIcons = 0
hide = 1
}"
Po zalogowaniu nie pokazuje mi się nic na stronie (strona jest ale bez pol edycji) icon_frown.gif ustawiłem nawet w konfiguracji ogolnej żeby pryz logowaniu można było wybrać czy sie loguje do FE czy BE. Może muszę coś dodatkowo ustawiać ? Probowałem także wtyczke Advanced Frontend Editing, po zainstalowaniu, odpalała się od razu, jednakże mam włączone RealUrl i jest problem ze scieżkami, ustawiłem te "poczatkowe" tj. do styli i obrazków, także pokazuje mi się panel, pliki js się ładują i pokazują się możliwosci zarzadzania treścią, można ukrywać i przenosić elementy, jednak gdy chce je edytować to do okienka js gdzie ładuje sie tceform wykrzaczają się linki... mam wrażenie jakby cała ta wtyczka była napisana na ścieżkach względnych, zamiast ustawić baseurl + scieżka to każdy link jest chyba definiowany osobno. Reasumując głównie zależy mi na tej rozszeroznej wersji, musi ona działać bo tutaj widze że gość ma ładne linki i mu to działa - http://www.youtube.com/watch?v=9znoLm1KwzU jeśli by mi ktoś dodatkowo powiedział jak skonfigurować ta podstawowa wtyczke byłbym wdzieczny bo dopiero się ucze tego systemu i chętnie się dowiem jak rozwiązywać takie problemy icon_wink.gif Obecnie mam stronę na typo3 4.7, probowałem też na 6.0 ale jest to samo. Instalowałem nawet tą wtyczkę http://typo3.org/extension-manuals/feeditrealurlfix/1.0.0/view/1/1/ jednakże jedyne co wniosła na moja stronę to błędy...

Pozdrawiam
Jakub