Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

Przezroczysty PNG uzyty w jQuery - nie dziala w IE < 9

Autor Wiadomość
Napisane: 18.10.2012 [10:38]
mwolanski
Twórca tematu
Witam,

Moj problem nie dotyczy zwyklych zdjec PNG, ktore zapisane w odpowiedni sposob wyswietlaja sie poprawnie w przegladarkach IE 7 oraz IE 8. Moj problem dotyczy uzycia tych zdjec przy pomocy jQuery i jakiegos efektu ktory proboje nalozyc na dane zdjecia filt alpha np zeby uzyskac efekt fade. Przez co przezroczyste zdjecia przestaja byc przezroczyste.

Moj problem dotyczy
Ext: imagecycle
Typo3: 4.5
Ext: T3 jQuery

Uzyte w plucinie imagecycle przezroczyste zdjecia maja biale tlo.

Wujek google podpowiada:

https://gist.github.com/1318344
http://stackoverflow.com/questions/1156985/jquery-cycle-ie7-transparent-png-problem

ale ja cienki bolek nie wiem nawet jak z tego skorzystac.

Prosze o pomoc!

Napisane: 18.10.2012 [10:53]
sim_co
Cześć,

Jeśli problem polega na tym, że przy zmianie opacity dla tych pngów na przezroczystości pojawiają się jakieś czarne krawędzie, to kiedyś miałem podobny problem.

Przypadkiem okazało się, że zastosowanie iepngfix.htc dla IE7, IE8 rozwiązało sprawę.
W załączniku zmodyfikowany iepngfix.htc, a w cssie dla IE7/8 dodajesz:

CSS
... img {
behavior: url ( "iepngfix.htc" ) ;
}

[Ten temat był edytowany 3 razy. Ostatnio 18.10.2012 o 10:56.]

simcode.pl
Załącznik

Napisane: 18.10.2012 [11:07]
mwolanski
Twórca tematu
Hej,

Dziekuje za szybka odpowiedz. Jednak nie jest to do konca moj problem.
U mnie nie ma problemu z samym wyswietlaniem przezroczystych obrazow PNG, ani z nakladaniem na nie opacity w CSSie.

Problem wystepuje tylko i wylacznie gdy dane przezroczyste zdjecie png jest obslugiwane przez jQuery.

Mam na stronie plugin imagecycle, ktory tworzy pokaz kilku zdjec zmieniajacych sie przy pomocy jakiegos efektu: Tutaj wlatuje zdjecie bluzy: http://ge.tt/8rEKyjP/v/0?c
Gdy wylacze jquery i efekty - wszystko dziala dobrze.

Juz myslalem, zeby akurat w tym przypadku stworzyc zdjecia z tlem - ale niestety zastosowany efekt przelatywania zdjecia z lewej na prawa, bedzie wygladal komicznie jak bluza bedzie latac z wycietym kawalkiem mojego tla icon_smile.gif

Przyklad na mojej stronie > tutaj <
Napisane: 18.10.2012 [11:29]
sim_co
Hmm...

Na pewno nadaje opacity: 1 dla elementu li, a później zmienia opacity dla elementu imagecycle-caption, który jest na obrazku.

Możesz spróbować mimo wszystko dodać moje rozwiązanie, albo dać tło dla li, czy imagecycle-caption w postaci przezroczystego 1px gifa - czasem takie 'myki' pomagają.
Pokombinować z zapisem zoom: 1; w css dla różnych elementów - też czasem pomaga w przypadku IE.

Ja bym powyłączał w css, czy w samym rozszerzeniu imagecycle-caption i sprawdzał jak to się wtedy zachowuje. W każdym razie powodzenia icon_smile.gif

simcode.pl
Napisane: 18.10.2012 [16:52]
mwolanski
Twórca tematu
Problem rozwiazany

Doczytalem ze w jQuery nalezy ustawic:
cleartypeNoBg: true

co w koncu sie okazalo, ze jest taka opcja w ustawieniach pluginu
Zakladka settings:

Clear type no background

Ehh... caly dzien musialem na to stracic!

Wazne ze dziala!

Dziekuje za pomoc