Uwaga! Od sierpnia 2017 forum jest w trybie tylko do odczytu.

Dlaczego? Dlatego, że społeczność TYPO3 przeniosła się na slack'a i stackoverflow:
  • Przeczytaj artykuł wprowadzający do slacka, w którym dowiesz gdzie i jak się zarejestrować.
  • Jeżeli masz pytania odnośnie Polskiej Społeczności TYPO3 zapraszamy na kanał slack'a #community-pl. Rozmawiamy tam w języku polskim.
  • Pytania dotyczące samego TYPO3 zadawaj po angielsku na stackoverflow oznaczając je tagiem "typo3". Następnie posługując się linkiem do tego pytania postaraj się zachęcić ludzi z kanału slack'a #typo3-cms lub bardziej pasujących kanałów tematycznych, żeby na nie odpowiedzieli.
  • Możesz też oczywiście zadawać pytania na slacku bez zakładania wątków na stackoverflow, ale wówczas wiedza ta nie jest indeksowana przez googla i część osób nie będzie chciała Ci z tego powodu pomagać.
  • Dla części osób dzielących się wiedzą ważne jest też budowanie reputacji na stackoverflow. Jest to kolejny powód dla którego powinieneś zadawać pytania na stackoverflow by zwiększyć swoje szanse na znalezienie odpowiedzi. Pamiętaj, żeby oceniać odpowiedzi!
Tematy bez nowych odpowiedzi

EXT:sprite_styler - zabawka dla developerów o zacięciu designerskim


Autor Wiadomość
Napisane: 26.01.2011 [20:57]
biesior
admin
Twórca tematu
zarejestrowany: 20.03.2008
Posty: 1709
Mam przyjemność poinformować Was, że właśnie opublikowałem swoje najnowsze rozszerzenie Sprite Styler. Ten dodatek ma ułatwić życie developerom-grafikom, którzy zdecydują się tworzyć graficzne menu za pomocą CSS i wspólnego pliku tła zamiast walczyć z GifBuilderem.

Oczywiście sama koncepcja sprite określa, że jest to rozwiązanie mniej dynamiczne od GMENU czy HMENU jednakże w określonych przypadkach (stała treść menu) można się pokusić o ciekawe rozwiązania designerskie z zastosowaniem grafiki niedostępnej via GB.

Rozszerzenie nie tworzy samo menu ani grafiki, kod dla menu musisz stworzyć w TypoScript a grafikę możesz-musisz (na szczęście) przygotować w ulubionym programie graficznym icon_smile.gif

http://typo3.org/extensions/repository/view/sprite_stylist/current/
więcej drobiazgów w dołączonym manualu.

Screenshot z dokumentacji:
http://forum.typo3.pl/fileadmin/user_upload/post_screenshots/calculating_dimensions.jpg

TYPO3 Certified Integrator | TYPO3 Społeczność Polska

prv: ['] waiting for the miracle, for the miracle to come
Napisane: 27.01.2011 [14:42]
biesior
admin
Twórca tematu
zarejestrowany: 20.03.2008
Posty: 1709
Witajcie,

Niestety podczas wczorajszej publikacji wkradł się błąd - zabrakło dokumentacji, bez której obsługa rozszerzenia jest... znana tylko mi icon_smile.gif

Aby pobrać dokumentację zaktualizuj rozszerzenie do wersji min. 0.1.1 lub skorzystaj z bezpośredniego linka do repozytorium:
https://typo3.org/extensions/repository/view/sprite_stylist/current/info/?tx_terfe_pi1%5BdownloadFile%5D=doc%252Fmanual.sxw&cHash=714282c948

TYPO3 Certified Integrator | TYPO3 Społeczność Polska

prv: ['] waiting for the miracle, for the miracle to come